Artykuły

Rodzaje horoskopów: egipski, chiński, celtycki, kwiatowy, Majów

Horoskopy znane są już od czasów starożytnych. Nic więc dziwnego, że można wyróżnić całkiem pokaźną ich liczbę. Niegdyś tworzeniem horoskopów zajmowali się astrologowie posiadający niebywały szacunek, dziś jest to domena wróżbitów i wróżek, którzy nie do końca cieszą się należną estymą. Spośród wielu horoskopów jednymi z bardziej popularnych są: egipski, chiński, celtycki, kwiatowy czy Majów.

Co to jest horoskop?

Horoskop dla wielu jest zabawą. Spora część osób traktuje czytanie horoskopów jako przyjemną, choć nie do końca prawdziwą wróżbę. W rzeczywistości jednak to wiedza z dziedziny astrologii i nie ma nic wspólnego z krótkimi przepowiedniami, które można znaleźć w kolorowych magazynach.

Numerologia 5

Numerologiczne piątki cechuje aktywność i żywiołowość, jakiej nie doświadczymy w przypadku innych liczb. Pasje, liczne zainteresowania oraz ciekawość wobec świata i ludzi – tym się wyróżniają. Są nieposkromione i mają przeogromny entuzjazm. Okazują sympatię wobec wszystkiego, co je otacza, przez co bywają nieco męczące, choć z drugiej strony, są w stanie zarażać tymi pozytywnymi cechami innych. Warto się więc tego od nich uczyć.

Horoskop roczny na 2021

Zwykle początek nowego roku jest dla nas tajemniczy, przepełniony nadziejami i wielkimi ambicjami. Jaki będzie dla poszczególnych znaków zodiaku? Czy okaże się lepszy od poprzedniego? A może to wszystko będzie zależeć tyko od nas, a nie od gwiazd i układu planet? Sprawdźmy więc nasze prognozy.

Idealna partnerka dla Byka

O jakiej miłości marzy praktyczny i twardo stąpający po ziemi Byk? Kto jest mu przeznaczony? Osoby spod tego znaku zodiaku nie mają nic z fantastów oraz marzycieli. Raczej z upodobaniem oddają się codzienności, bez zbędnego wnikania w to, co trudno uchwytne i niedostrzegalne.

Horoskop miesięczny na listopad

Listopad to miesiąc spadających liści z drzew, nieco ponury i mglisty. Jaki jednak będzie dla każdego znaku zodiaku z osobna?

Fazy księżyca a przeprowadzka

Księżyc, a ściślej zmieniające się fazy Księżyca, ma ogromny wpływ na nasze życie, także te codzienne. Prowadzono wiele badań dotyczących związku np. wzrostu agresji i przemocy a pełnią. Już Pliniusz i Arystoteles utrzymywali, że gdy Księżyc znajdował się w nowiu, to najczęściej następowały trzęsienia ziemi. Wiele katastrof pogodowych miało miejsce podczas pełni. Obfitość połowów, ruch oceanów i inne zjawiska są zestrojone z fazami Księżyca. Czy jego niezwykła energia może mieć też wpływ na zwyczajne zadania realizowanie w życiu, jak choćby przeprowadzka?

Numerologia liczba 11 – mistrzowska 11

Mistrzowska liczba 11 – co za sobą kryje? Jak można scharakteryzować kogoś, kto jest numerologiczną jedenastką? Na pewno mamy do czynienia z kimś wyjątkowym, o silnym charakterze, uduchowionym, roztaczającym wokół siebie atmosferę tajemniczości i magii.

Puste domy w horoskopie

Puste domy w horoskopie najprościej rzecz ujmując, są to obszary nieobsadzone planetami. Brak w jednym miejscu będzie jednak oznaczać nadmiar w innym. W domach, w których jest duże nagromadzenie planet mamy do czynienia...