Aspekty planet

Kalkulator aspektów astrologicznych

Wypełnij formularz

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
(Opcjonalne)
Domyślna lokalizacja to Warszawa (52.229722 N, 21.01167 E).
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.


Horoskop, zwany inaczej kosmogramem, charakteryzuje się układem 12 części, po których przeciwnie do ruchu wskazówek zegara poruszają się planety. Aspekty są kątami, jakie pomiędzy sobą tworzą. W zależności od stopni, które tam występują, aspekty mają różne nazwy, np. trygon lub sekstyl. Niektóre z nich są harmonijne (miękkie) , inne zaś nieharmonijne (twarde). Poniżej wszystkie aspekty planet:

Koniunkcja

Ma miejsce, kiedy planety tworzą między sobą kąt 0 stopni, a więc są usytuowane blisko siebie. W zależności od tego, jakie planety są ze sobą w koniunkcji, można ocenić czy zależność ta jest pozytywna, czy też nie. Dla przykładu, Jowisz z Wenus tworzą koniunkcję niosącą kreatywność.

Sekstyl 60 stopni

Najkorzystniejszy układ planet, który tworzy doskonały mariaż, współpracę i wzajemne wsparcie.

Kwadratura 90 stopni

Taki układ jest aspektem nieharmonijnym, przynoszącym konflikt i rodzącym kłótnie. Mimo nieprzyjemnych cech, jakie niesienie ze sobą kwadratura, jest to połączenie niezbędne, pozwalające wzrastać i uczyć się na błędach.

Trygon 120 stopni

To kolejny miękki układ charakteryzujący się harmonią i stabilizacją. Ma on nawet mocniejsze oddziaływanie niż sekstyl, ponieważ wręcz łagodzi napięcia i przynosi zgodę.

Kwinkus 150 stopni

Układ rodzący frustrację i przynoszący niepokoje. Reorganizuje i tylko dokłada człowiekowi stresu. Zawsze jednak może zostać pozytywnie wykorzystany.

Opozycja 180 stopni

Ten układ powoduje starcie i ekspansję. Mimo swego niekorzystnego charakteru, nie jest tak niszczący i trudny do opanowania, jak kwadratura.