Horoskop partnerski

Sprawdź co mówi astrologia o Twoim związku partnerskim / małżeńskim.

Podaj dane do Twojego horoskopu

Partner 1

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.

Partner 2

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.


Nie wszyscy wierzą w ogromną moc astrologii, ale nawet ci, którzy traktują horoskop partnerski z przymrużeniem oka, czasem podążają jego tropem. Robią to dla zabawy, rozrywki lub z ironią porównują swe dopasowanie z innym znakiem zodiaku. Warto jednak mieć na uwadze, że astrologia to nie czary i magia, niemająca nic wspólnego z rzeczywistością. Astrologia partnerska i astrologia w ogóle, to silna dziedzina wiedzy, która wciąż się rozwija. Z coraz większym oddaniem i zacięciem naukowym bada związek pomiędzy losami człowieka, a układem ciał niebieskich.

Horoskop porównawczy może nam pomóc zrozumieć genezę napięć między parterami i odkryć z czego one wynikają. Przyjmuje się bowiem, że horoskop partnerski klasyfikuje ludzi zgodnie z przypisanym im żywiołem. Osoba o żywiole Powietrza najprawdopodobniej stworzy udaną relację z kimś o tym samym żywiole. Będzie to na przykład Waga z Wodnikiem.

Kosmogram partnerski

Urodzeni pod wspólna gwiazdą. Często mawia się tak o dwóch różnych osobach, które łączy sympatia, wielka przyjaźń lub nawet miłość. Określenie to pochodzi z astrologii i oznacza synastrię, czyli podobieństwo kosmogramów różnych osób. Słowo "synastria" pochodzi z greckiego: syn - współ, astron - gwiazda.

Na czym polega podobieństwo kosmogramów?

Kosmogram urodzeniowy składa się z osi, jakie nazywamy: ascendent, descendent, medium coeli, imum coeli. Ascendent kosmogramu urodzeniowego człowieka może się pokryć z drugim ascendentem czy descendentem innego horoskopu. Przy odwróceniu osi ascendent odpowiada descendentowi.

Położenie istotnej planety jednej osoby może mieć miejsce na osi horoskopu drugiej. Planety światła odpowiadają swym położeniem planetom światła drugiego człowieka, tworzą z nimi koniunkcje, opozycje, trygony lub kwadratury.

Badając aspekty pomiędzy horoskopami dwóch osób można wskazać charakter relacji, jakie ich łączą. Rodzaj więzi pomiędzy nimi jest dokładnie określona przez planetę np. Wenus, Jowisz, Mars itp., która odpowiada światłu lub księżycowi innej osoby. Wiedząc, jakie role uosabiają planety, łatwo jest nazwać uczucia, namiętność czy antypatie do ludzi, z jakimi się stykami.

Osoba mająca swoją planetę światła: Księżyc lub Słońce w miejscu, gdzie u nas pojawia się jedna z planet typu Wenus będzie dla nas kimś, kto w trudny do uzasadnienia sposób budzi sympatię. Czujemy z nią związek pokrewieństwa, a nawet pociąg erotyczny. Wcielony Uran będzie zaś kompletnym przeciwieństwem. Wyzwala w nas antypatię i wrogość.

Horoskop porównawczy jest więc niczym innym, jak badaniem relacji międzyludzkich za pomocą swoich wcielonych planet, bo to ich cechy mogą kształtować nasze stosunki.