Numerologia 5

Numerologiczne piątki cechuje aktywność i żywiołowość, jakiej nie doświadczymy w przypadku innych liczb. Pasje, liczne zainteresowania oraz ciekawość wobec świata i ludzi – tym się wyróżniają. Są nieposkromione i mają przeogromny entuzjazm. Okazują sympatię wobec wszystkiego, co je otacza, przez co bywają nieco męczące, choć z drugiej strony, są w stanie zarażać tymi pozytywnymi cechami innych. Warto się więc tego od nich uczyć.

Brak planu na życie

Piątki nie lubią planować, a już na pewno są niechętnie wobec planowania własnej przyszłości. Wolą spontaniczne życie chwilą, bez rutynowego działania czy monotonnej pracy. Oddają się przygodzie, także tej największej, jaką jest samo życie. Czekają na to, co ono im przyniesie. Pociąga ich zmiana oraz to, co nieznane. Dają się ponieść wielkiej niewiadomej, są impulsywne zarówno w działaniu, jak i w myśleniu. Raczej nie starają się analizować własnych poczynań. Po prostu żyją i cieszą się z tego faktu. Odnajdują w tym wielką radość, ponieważ najbardziej ukochały wolność i brak schematów.

Ciągła zmiana

Stagnacja jest największym wrogiem numerologicznej piątki. One wręcz nie mogą sobie na nią pozwolić, ponieważ wówczas łatwo popadną w depresję, a ich życie przestanie mieć sens. Ponosi ich zmiana, żywiołowość, ciągły ruch. Dlatego też nie potrafią usiedzieć na miejscu. Szybko się nudzą zastaną rzeczywistością. Uwielbiają wręcz podróżować. Każda piątka to typ wędrowca, którego przygoda gna do przodu.

Nieustraszeni buntownicy

Świat potrzebuje piątek, ponieważ to dzięki nim możliwa jest zmiana i rozwój. Są to jednostki buntownicze, które wywołują rewolucje. Nigdy spokojnie nie zniosą trudów niewoli, nie pozwolą sobie założyć kajdan na ręce. To oportuniści, którzy gnają ten świat do przodu. Uwielbiają wolność i na pewno nie dadzą się stłamsić.

Wady piątek

Niektórych może wręcz męczyć wieczny i nieokrzesany wręcz entuzjazm wobec świata i ludzi, jakim pałają piątki. Dlatego czasem uchodzą za nierozważne i lekkomyślne. Cechuje je przecież nieustanny brak spokoju ducha, bezrefleksyjność i napięcie, które pcha je do przodu. Czasem jest to wynikiem wielu problemów, ponieważ swoista lekkomyślność potrafi je wpędzić w niemałe tarapaty. Impulsywność, jaka cechuje piątki, może się nawet przerodzić w nerwowość lub porywczość czy nawet agresję. Taka impulsywność i brak przemyślanego działania nie zawsze daje dobre rezultaty. Gdy tego już doświadczą, potrafią się wycofywać i tchórzyć. Momentami cechuje je też egoizm, a nawet zuchwałość, gdy na siłę próbują przekonać innych do swoich racji.

Mocne strony

Piątki są światu niezwykle potrzebne. Korzystamy na ich pomysłowości, śmiałości czy ciekawości. Bez tego nie byłoby mowy o rozwoju. Nie miałby kto schodzić pod wodę w poszukiwaniu ukrytych w głębinach stworzeń morskich, wymyślać nowych gatunków roślin jak Karol Darwin czy niczym Isaac Newton – ustanawiać nowych praw fizycznych.