Kalkulator Znaku Księżycowego i Fazy Księżyca w Dniu Urodzin

Wypełnij formularz

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
(Opcjonalne)
Domyślna lokalizacja to Warszawa (52.229722 N, 21.01167 E).
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.


Co to jest znak księżycowy?

Jak sama nazwa wskazuje, znak księżycowy to ten, w którym znajdował się Księżyc w chwili naszego urodzenia. Pokazuje skrywane tajemnice i grzeszki naszej osobowości. Uwydatnia to, jacy jesteśmy prywatnie. Podczas gdy Słońce odkrywa nasze cechy zewnętrze, to jak postrzegają nas inni, tak Księżyc ma zadanie odsłonić nas w tej najbardziej niedostępnej, ukrytej sferze, która jest typowo naszą, często właśnie nieujawnianą przed innymi. To za jego pomocą dowiemy się czegoś o naszym życiu wewnętrznym. Nie bez znaczenia mówi się, że „Księżyc jest lustrem duszy”. Jak sprawdzić swój księżycowy znak zodiaku? Nie jest to tak proste, jak w przypadku dobrze nam znanych znaków horoskopu. Pamiętajmy, że księżycowy znak zodiaku jest dopełnieniem wiedzy o nas samych, naszych partnerach. Poza nim, warto znać także nasz znak słoneczny oraz ascendent.

Jak obliczyć swój znak księżycowy i fazę księżyca?

Do obliczania swojego znaku księżycowego niezbędna jest wiedza dotycząca daty naszych urodzin, miejsca oraz dokładnej godziny urodzenia. Tylko w ten sposób będziemy w stanie ustalić, w jakim miejscu na niebie znajdował się Księżyc, gdy akurat przychodziliśmy na świat. Obliczanie znaku księżycowego dokonujemy za pomocą kalkulatorów.

Kalkulator księżycowy

Jak sprawdzić swój znak księżycowy? Najprostszym sposobem jest wyszukanie w Internecie narzędzia, które nazywamy „kalkulator księżycowy”. Po wpisaniu w odpowiednie rubryki wszystkich danych dotyczących miejsca, czasu oraz godziny urodzenia, otrzymamy wynik. Nierzadko dostępne są także tabele, dzięki którym możemy samodzielnie sprawdzić położenie Księżyca w dniu urodzin. Astrolodzy używają efemerydów, czyli tablic ukazujących, gdzie znajdował się Księżyc w danym dniu, nawet wiele lat wstecz. Za pośrednictwem nowoczesnej technologii tworzą programy i kalkulatory, jakie mają za zadanie ułatwić nam wyszukiwanie naszego znaku słonecznego czy księżycowego. Nie musimy więc dokonywać samodzielnych obliczeń, ponieważ jest to zbyt trudne i wymaga profesjonalnego przygotowania czy choćby podstawowej wiedzy dotyczącej astrologii.