Fazy księżyca a przeprowadzka

Księżyc, a ściślej zmieniające się fazy Księżyca, ma ogromny wpływ na nasze życie, także te codzienne. Prowadzono wiele badań dotyczących związku np. wzrostu agresji i przemocy a pełnią. Już Pliniusz i Arystoteles utrzymywali, że gdy Księżyc znajdował się w nowiu, to najczęściej następowały trzęsienia ziemi. Wiele katastrof pogodowych miało miejsce podczas pełni. Obfitość połowów, ruch oceanów i inne zjawiska są zestrojone z fazami Księżyca. Czy jego niezwykła energia może mieć też wpływ na zwyczajne zadania realizowanie w życiu, jak choćby przeprowadzka?

Życie w zgodzie z fazami Księżyca

Zgodnie z wielowiekową wiedzą dotyczącą astrologii i oddziaływania planet, powinniśmy starać się dostosować do faz Księżyca wykonując szereg zwyczajnych działań. Główna i najprostsza zasada mówi, że wszystkie sprawy musimy zaczynać w momencie, gdy Księżyc jest zaraz po nowiu, a więc w fazie przybierania. Zakończenie naszych spraw zaś niech zbiega się z nowiem.

Rośnij w siłę wraz z Księżycem

Łatwo jest to sobie wyobrazić, zwizualizować. Księżyc, który powolnie rośnie można bezpośrednio skojarzyć z rosnącą, a więc wschodzącą aktywnością człowieka. Miarowe szerzenie się światła Księżyca to także gromadzenie się energii. Analogicznie zatem, przyrastający Księżyc oznacza powielanie, przybywanie np. materialnych dóbr, powiększanie własnego stanu, zdobywanie. Okazuje się więc, że nie jest wskazane nawet korzystanie z usług fryzjera w fazie przybierania Księżyca, ponieważ włosy mogą wówczas słabo rosnąć. Pożyteczne są jednak wszelkie diety wzrastające, a także kuracje lekowe.

Przeprowadzka tak, ale nie w pełni!

Najgorszym momentem do zrealizowania przeprowadzki w inne miejsce jest faza pełni lub nowiu. Jest to zgodne z powyższym, a więc rozpoczynaniem wszystkich nowych spraw wraz z przyrostem Księżyca. I tak, nasze zapasy będą się tylko mnożyć, jeśli zaplanujemy datę przeprowadzki po nowiu lub pełni. W przeciwnym wypadku, możemy się liczyć z utratą, ubywaniem.

Inne przestrogi dotyczące przeprowadzki

Nie tylko Księżyc może mieć istotny wpływ na pozytywny aspekt dokonywania przeprowadzki. Także dobrze dobrany dzień tygodnia to gwarancja sukcesów. Przeprowadzka w poniedziałek zapewni brak koszmarów w nowym domu, a wtorek zaś oferuje lepszą bystrość umysłu. Przenosząc się w środę możemy liczyć na intensywny rozwój pasji, a czwartek to zapewnienie sobie przypływu gotówki. Piętek oznacza nic innego, jak harmonię i miłość w czterech ścianach. Niedziela będzie obietnicą wyjątkowego szczęścia, aczkolwiek ten dzień jest dniem wolnym i należałoby się powstrzymać od wykonywania jakiegokolwiek wysiłku czy pracy. Okazuje się więc, że mamy pełen wachlarz wyboru dnia tygodnia, bo każdy związany jest z jakąś formą obłaskawiania. Ostatecznie ważne jednak, by była to odpowiednia faza Księżyca, która może nas wspomóc w nowym, domowym zaciszu.