Kalkulator Znaku Słonecznego

Wypełnij formularz

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
(Opcjonalne)
Domyślna lokalizacja to Warszawa (52.229722 N, 21.01167 E).
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.


Znak słoneczny

Najczęściej posługujemy się dobrze znanymi wszystkim znakami zodiaków, których jest dwanaście. Wyliczamy je na podstawie dat urodzenia. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nazywamy je znakami słonecznymi. Chcąc więc pokusić się o definicję powiemy, że znak słoneczny to znak zodiaku, przez który przechodzi słońce w danym momencie.

Jak obliczyć znak słoneczny?

Aby poznać, spod jakiego znaku jesteśmy, musimy znać swoją datę urodzenia. Z kalendarza dowiemy się zaś, że np. Koziorożec trwa od 21 grudnia do 19 stycznia, a a Bliźnięta od 21 maja do 20 czerwca. Chcąc bardziej precyzyjnie określić swój znak słoneczny, musimy znać swoją datę urodzenia. Na jej podstawie wylicza się pozycję Słońca w danej chwili i określa znak, przez który przechodzi.

Warto zobrazować te obliczenia na przykładzie.

Jeśli urodziliśmy się np. 24 maja, to jesteśmy spod znaku Bliźniąt. Nieco bardziej skomplikowane jest określenie znaku słonecznego tych, którzy rodzą się na przełomie znaków, np. 20 lub 21 czerwca. Wówczas to czy jesteśmy jeszcze Bliźniętami, czy już Rakiem będzie wyliczone na podstawie pozycji Słońca, jaka była w danym roku urodzenia. Istotna jest tu wiedza na temat godziny wschodzącego Słońca i dokładnej godziny naszych narodzin. Sprawdźmy to na przykładzie dla osób urodzonych 1930 roku 21 czerwca: Słońce znajdowało się wtedy przez całą dobę w znaku Bliźniąt, a następnego dnia o godzinie 4:53 weszło w znak Raka. Osoby urodzone przed tą godziną 22 czerwca będą spod znaku Bliźniąt, a po godzinie 4:53 są już małym Rakiem.

Warto przy tym podkreślić, że nigdy nie możemy być spod dwóch znaków jednocześnie. Powinniśmy co do minuty, bardzo precyzyjnie określić swój właściwy znak zodiaku, nawet jeśli różnica pomiędzy znakami będzie dotyczyć zaledwie 60 sekund.

Kalkulator znaku słonecznego

Konieczna do przeprowadzania wyliczeń jest znajomość daty i godziny urodzenia. Kalkulator za pomocą danych wyliczy pozycję słońce w danym momencie oraz określi znak słoneczny.