Kalkulator Ascendentu

Wypełnij formularz

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
(Opcjonalne)
Domyślna lokalizacja to Warszawa (52.229722 N, 21.01167 E).
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.


Co to jest Ascendent?

Nazywany bywa drugim znakiem zodiaku. Jest on znakiem zodiaku, który był umiejscowiony na wschodnim horyzoncie nieba podczas naszych narodzin. Mowa tu więc o znaku wschodzącym, czyli właśnie Ascendencie. Nie ma znaku zodiaku, który nie byłby w obszarze Ascendentu, choć czas jego przebywania na wschodnim horyzoncie nieba jest inny dla każdego znaku. W przypadku Panny mowa tu aż o 3 godzinach, a dla Ryb jest to tylko sześćdziesiąt minut. Ascendent określa to, jak odbierają nas inni. Ukazuje więc cechy zewnętrzne. Gdy ktoś stara się nas scharakteryzować wymienia nasze cechy zgodnie z tym, jak odbiera nasze zachowanie. Nierzadko kłóci się to jednak z opisem znaku zodiaku, który jest nam przypisany. Ascendent jest właśnie tą zewnętrzną charakterystyką i uwidocznia to, jak widzą nas inni, jacy jesteśmy w relacji międzyludzkiej. Ten odbiór może być jednak inny od tego, kim jesteśmy w rzeczywistości. Ascendent jest więc tym, jak widzą nas ludzie, a znak zodiaku przechowuje prawdziwe cechy naszej osobowości.

Jak obliczyć ascendent?

Chcąc obliczyć nasz Ascendent potrzebujemy dokładnej daty urodzin, wraz z godziną naszego przyjścia na świat oraz miejsca urodzenia.

Jak obliczyć ascendent bez godziny urodzenia?

Astrologowie nierzadko stają przed problemem, jakim jest nieznajomość godziny urodzenia klienta. My sami także możemy tego nie pamiętać, chcąc np. obliczyć własny Ascendent. To bardzo ważna informacja, dlatego czasem przyjmuje się umownie godzinę 9 rano lub południe. Innym sposobem jest zbadanie położenia planety w ciągu doby. Wiemy bowiem, w których znakach i punktach zodiaku są umiejscowione. Potrafimy więc określić ich położenie z dokładnością do kilku stopni, a to już wystarczy, aby odkryć jakie są między nimi aspekty.