Księżyc

Aktualna Faza Księżyca

  • Data: 2020-07-15 02:57:52
  • Faza księżyca: Trzecia kwadra
  • Wiek księżyca: 24 dni
  • Widoczność: 31 %
  • Odległość ziemi od księżyca: 402 975 km

Księżyc reprezentuje w horoskopie nasze emocje, potrzebę bezpieczeństwa i dzieciństwo. Pokazuje zdolność bycia wrażliwym oraz instynktowne zachowania w sytuacjach, gdy chronimy siebie i innych. Jest sygnifikatorem osób płci żeńskiej, matkę, żonę, utożsamia tłum, naród, przyczynia sie do popularności.

Położenie Księżyca w znaku zodiaku informuje nas w jaki sposób reagujemy i jakie mamy potrzeby emocjonalne. Pokazuje nasze dzieciństwo, postawy rodziców i ich wpływ na nasze postępowanie.

Dom, w którym znajduje się Księżyc wskazuje obszar naszego życia, do którego przywiązujemy się celem zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Ten obszar to miejsce, w którym mamy słabe punkty ale również zagadnienia, gdzie doświadczamy największego wzrostu i pokazujemy największą troskę o innych ale również wskazuje gdzie jesteśmy subiektywni.

Aspekty Księżyca pokazują specyficzne doświadczenia emocjonalne, które dotyczą naszego wizerunku psychologicznego. Aspekty harmonijne pobudzają wyobraźnię, wrażliwość, towarzyskość, opiekuńczość, u mężczyzn dobre rozumienie kobiet. Aspekty negatywne skutkują niezdecydowaniem, nadmierną wrażliwością, nieśmiałością, zmiennością, brakiem poczucia bezpieczeństwa.

Siła oddziaływania Księżyca w horoskopach jest tak silna jak Słońca choć krótkotrwała.

Pełny cykl Księżyca trwa 28 dni. W jednym znaku zodiaku przebywa 2,5 do 3 dni.