Kalkulator Znaku Zodiaku

Wypełnij formularz

Jeśli w ogóle nie znasz godziny urodzenia to podaj godzinę 12.00. Jeśli znasz orientacyjny czas urodzenia, np. pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, to podaj godzinę ze środka przedziału czasowego. W tym przypadku będzie to godzina 14.00.
Znak Zapytania
(Opcjonalne)
Domyślna lokalizacja to Warszawa (52.229722 N, 21.01167 E).
Znak Zapytania
Wprowadź nazwę miejscowości.


Znak zodiaku

Większość z nas kojarzy, czym jest znak zodiaku. Mamy świadomość, który spośród dwunastu jest naszym i jakie przymioty reprezentuje. Na tej podstawie jesteśmy skłonni określać dopasowanie pomiędzy partnerami, a także cechy którymi się wyróżniamy. Dokładny sposób definiowania znaku zodiaku jednak bywa nam obcy. Niewiele osób utożsamia znaki zodiaku z nieboskłonem i drogą słońca przez poszczególne obszary.

Skąd zatem wzięły się te przedziwne nazwy znaków zodiaku? Warto przy tym nadmienić, że wszystkie są uosobieniem zwierząt, tylko waga przeciwstawia się temu schematowi, ponieważ określa przedmiot, a nie istotę żywą. Bez obaw, nie wpływa to negatywnie na osoby spod znaku Wagi. Są one uprzejme, wyważone, harmonijne i eleganckie. Waga nazywana była niegdyś Szczypcami, ponieważ traktowano ją jako fragment Skorpiona. Tę teorię wyznawał także Mikołaj Kopernik, aczkolwiek nazewnictwo to nie zachowało się do dnia dzielniejszego. Nazwy znaków zodiaku pochodzą od Sumerów i licząc sobie nawet 3-4 tysiące lat. Niegdyś było ich znacznie więcej. Ostatecznie jednak, ekliptyka została podzielona na 12 równych części przez babilońskich astronomów około 500 lat p.n.e. Jak się więc okazuje, astrologia to nauka niezwykle stara, a jej źródła należy upatrywać w bardzo dokładnej obserwacji nieba. W ciągu wieków oś ziemska znacznie zmieniła swój kierunek w kosmosie i dawny, astrologiczny porządek nie ma pokrycia z tym, co dziś obserwujemy na niebie. Taki sam układ Słońce ma tylko przez 49 dni, a w pozostałe znajduje się poza Zodiakiem, jaki zasugerowali starożytni.

Jak obliczyć znak zodiaku?

W rzeczywistości Zodiak jest pasem na nieboskłonie, w którego obszarze znajduje się Słońce. To właśnie Słońce, w ciągu roku pokonując drogę po nieboskłonie, wchodzi w kolejne znaki zodiaku. Przez rok więc, nasza najjaśniejsza gwiazda przebędzie 360 stopni, a dzieląc tę drogę przez 12 znaków zodiaku, otrzymujemy 30 stopni różnicy pomiędzy każdym z nich. To właśnie w ten sposób dowiadujemy się, jaki miesiąc jest reprezentatywny dla danego znaku. Obliczanie znaku zodiaku nie jest zatem zadaniem nazbyt skomplikowanym matematycznie i łatwo tego dokonać.

Znak zodiaku z godziny urodzenia

Zwykle wydaje się nam, że znamy własny znak, a obliczamy to po dacie naszego urodzenia. Osoby urodzone na przełomie pewnych dni powinny raz jeszcze zweryfikować swój znak zodiaku. Godzina urodzenia będzie tu bardzo pomocną wytyczną. Dotyczy to na przykład osób urodzonych w tych dniach:

 • 19-20 kwietnia
 • 20-21 maja
 • 20-21 czerwca
 • 22-23 lipca
 • 22-23 sierpnia
 • 22-23 września
 • 22-23 października
 • 21-22 listopada
 • 21-22 grudnia
 • 19-20 stycznia
 • 18-19 lutego
 • 20-21 marca

Konieczna do ustalenia właściwego znaku zodiaku jest dokładna data urodzenia, ponieważ w roku naszego przyjścia na świat Słońce mogło wchodzić w dany znak zodiaku o innej godzinie, niż przypuszczamy. W rzeczywistości trudne jest więc obliczanie znaków zodiaku dla osób urodzonych na ich przełomie. W tym celu na pewno posłuży nam np. kalkulator znaków zodiaku. Potrafi on dokładnie przeanalizować, kiedy Słońce weszło w dany znak, z dokładnością do konkretnej godziny w danym roku wstecz.

Kalkulator znaków zodiaku to narzędzie, które z dokładnością do godziny jest w stanie precyzyjnie określić spod jakiego znaku jesteśmy. Osoby urodzone na przełomie znaków mogą mieć z tym pewien problem. W astrologii nie dopuszcza się sytuacji, w której jesteśmy trochę Wodnikiem, a trochę Rybą, choć niektórzy bywają skłonni do takiej interpretacji własnych cech osobowości. Słońce nie może być przecież w dwóch miejscach jednocześnie. Dokładnie przesuwa się po nieboskłonie o każdy stopień. Dlatego też możemy mieć cechy wyłącznie jednego znaku. Jeśli więc od teraz masz pewne wątpliwości, kim właściwie jesteś, to sprawdź swój znak zodiaku. Kalkulator zodiakalny na pewno Ci w tym pomoże.