Neptun

Neptun został odkryty w 1846 roku i symbolizuje sny i złudzenia. Przynosi rozkład struktur i reprezentuje idealistyczne idee na poziomie społecznym i duchowym. Neptun otwiera drzwi do nierealnego świata, pozostawiając przyziemne sprawy w oddaleniu. Ma związek z uzależnieniami od papierosów, alkoholu, leków, narkotyków a także zaburzeniami umysłowymi, transem, jasnowidzeniem. Wskazuje na dziedziny życia, w których mamy tendencję do zwodzenia siebie i innych, gdzie szukamy idealizmu.

Neptun przebywa w jednym znaku zodiaku około 14 lat. Z tego powodu jego wpływu doświadczamy jako długoterminowe zmiany pokoleniowe. Pokazuje zdolności twórcze realizowane przez media, filmy i marzycielskie ideały.

Dom, w którym znajduje się Neptun pokazuje gdzie ujawnia się intuicja, zdolności twórcze, artystyczne lub paranormalne oraz w jakiej dziedzinie życia zyskujemy rozumienie przez akceptację krótkotrwałości wszystkich rzeczy.

Aspekty harmonijne Neptuna wzmagają twórczą wyobraźnię, natchnienie, polot w działaniu. Negatywne - odrealnia rzeczywistość, powoduje uleganie otoczeniu, nałogom, przyczynia się do obłędu, szaleństwa, zbrodni.

Pełny cykl Neptuna trwa 165 lat. W jednym znaku zodiaku przebywa 14 lat. W ciągu doby przesuwa się o około 2 minuty kątowe.