Ryby - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Ryby

Znak Ryb w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 19 lutego a 20 marca. Ich główną cechą jest współczucie, a przesłaniem wiara. Są intuicyjne oraz bardzo emocjonalne. Lojalne i oddane drugiej osobie, przyjacielskie i troskliwe.

RYBY to znak żeński, południowy, płodny, niemy, zmienny - pośredni, dwucielesny i uskrzydlony. Nocny, zachodni. Jego żywiołem jest woda. Znakiem Ryb w horoskopie włada Neptun - według astrologii współczesnej, a według astrologii tradycyjnej, Jowisz, który w znaku Ryb ma swój domicyl. Ze znakiem Ryb doskonale współgra platyna i akwamaryn. Korzystne kolory to odcienie morskiego – jasnozielony i turkusowy. Sprawują władztwo nad rybami.

Przeciwieństwem Ryb jest znak Panny, a więc znaku osób praktycznych, dążących do sukcesu materialnego – czego oczywiście nie można powiedzieć o Rybach. Ryby rządzą miejscami obfitującymi w wodę, korzystnymi dla człowieka, takimi jak stawy oraz jeziora. Są znakiem marzeń i mistycyzmu, a osoby spod tego znaku poszukują wyższych wartości duchowych.

Ryby to znak zimowy, a więc pory roku zimnej i wilgotnej. Osobom spod tego znaku zaleca się pożywienie gorące i suche oraz stosowanie lekarstw. Astrologowie starożytni zalecali również zabieg flebotomii, czyli upuszczania krwi. Ryby odpowiadają za stopy oraz paznokcie stóp w ciele człowieka, najczęściej więc mogą odczuwać dolegliwości właśnie tych części ciała. Pomyślny dzień dla Ryb to piątek. Szczęśliwe cyfry to 2 oraz 6. Miejsca to przede wszystkim Portugalia i Irlandia z państw, Aleksandria, Casablanca, a w Polsce Głogów, z miast. Również miasta chrześcijan. Ryby są znakiem kończącym Zodiak, znakiem wieczności i duchowego odrodzenia.

Cechy charakteru osób spod znaku Ryb

Zodiakalne Ryby są romantyczne i kreatywne. Są obdarzone dużą wyobraźnią i fantazją. Mówi się nawet, że bujają w obłokach, a ich żywot rozdarty jest pomiędzy sprawy duchowe i egzystencjonalne. To często osoby niepraktyczne, zmierzające do własnej zguby. Ryby muszą uważać na używki, przede wszystkim na alkohol i narkotyki, do których to mają dużą słabość. Zatem, główną przestrogą dla Ryb jest, by nie zagubić się w życiu. Trudno też mówić w przypadku Ryb o zdyscyplinowaniu i surowości wobec siebie. Także innym osobom, zwykle wiele pobłażają.

Ryby są bardzo wrażliwe, łatwo jest je skrzywdzić. Niemniej, należy podkreślić, że trudno jest Ryby zrazić i unicestwić, bo gdy wydaje się, że są już na dnie – w upadku, one na nowo powstają, niczym Feniks z popiołu. Są odporne psychicznie. Wobec innych okazują dużą empatię i współczucie. Ryby potrafią głęboko wejrzeć w psychikę drugiego człowieka, przejawiając ogromną zdolność do znalezienia się niemal w skórze tej osoby, przeżywając głęboko jej radości, żale i smutki. Ryby potrafią wykazać troskę o innych, jak żaden inny znak Zodiaku. Ryby są z zasady leniwe i niezaradne, jednak są gotowe do bardzo ciężkiej pracy. A gdy je coś bardzo zainteresuje, gotowe są dać z siebie niemal wszystko i odrzucić to co je wstrzymuje w drodze do celu.

Zodiakalne Ryby mają kręgosłup. Gotowe są do poświęceń i wyrzeczeń na rzecz wyższych celów. Lubią zgłębiać rzeczy ukryte, tajemnicze i nieznane. Mają zacięcie poznawcze, a nawet zdolność jasnowidzenia. Osoby spod znaku Ryb wierzą we własną intuicję oraz przeczucia. W Rybach widać dużą podatność na wpływy z zewnątrz. Podążają zwykle z głównym nurtem. Bardzo łatwo potrafią się dostosować do okoliczności i sytuacji, co może dla nich być przepustką do sukcesów i lepszego życia. Ryby są duszami towarzystwa. Są zabawne i dowcipne. Opowiadają mnóstwo kawałów. Lubią błyszczeć i wyróżniać się w tłumie. To osoby, które dbają o siebie i swój wygląd.

Ryby a praca

Astrologia tradycyjna podaje, że w znaku Ryb wywyższona jest Wenus. Na pewno więc, za jej sprawą, Ryby odnoszą najwięcej sukcesów właśnie jako artyści, muzycy i poeci. Na tym polu, wydaje się, że mają najwięcej predyspozycji. Nie mają zaś, wystarczająco dużo pewności siebie, by być przywódcami. Ale za to, doskonale sprawdzają się jako nauczyciele i przewodnicy. Nie nadają się do brutalnego i bezwzględnego świata biznesu. Na tym polu najczęściej nie odnoszą sukcesów, a wręcz przeciwnie, mogą zaznać srogiej porażki.

Ryby – pieniądze, sprawy finansowe

Ryby poprzez swoją niepraktyczność rzadko osiągają sukces finansowy. Nie trzymają się też ich pieniądze, trwonią je, są rozrzutne. Często, w sprawach materialnych są naiwne i łatwowierne, dają się wykorzystać wspólnikom i wielu innym osobom. Niemniej, rzadko kiedy zaspakajają się małymi pieniędzmi, choć o nie dbają, to praca i zajęcia jakie podejmują, przynosi im tyle, że stać je na niezłe utrzymanie. Lubią gry w zakłady totolotka. Mają szczęście, dobrze typują liczby w totolotku i udaje się im wygrywać.

Ryby – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Ryb są w miłości troskliwe, namiętne i obdarzone wyobraźnią seksualną. Doskonale radzą sobie z mężczyznami, sprawiając , że czują się oni wyjątkowi i męscy. Niestety, panie spod znaku ryb wybierają sobie kochanków na zasadzie kaprysku, pod wpływem chwili. Kobieta urodzona w znaku Ryb potrzebuje czuć się potrzebna. To powoduje, że wybiera zwykle partnerów nieporadnych, zagubionych, dla których byłaby oparciem i niosła pomoc.

Mężczyźni spod znaku Ryb są charyzmatyczni. Potrafią dostrzec w kobiecie to co  najlepsze, najpiękniejsze i umieją odpowiednio docenić swoje partnerki. Sprawiają by nic kobiecie nie zabrakło, a nawet dążą do uzyskania szybkiego efektu oczarowania swoją osobą. Często więc kupują drogie prezenty, nie szczędząc pieniędzy. Stwarzają odpowiedni nastrój i otoczenie dla miłosnych uniesień i romansów. Niemniej, w roli męża i ojca, po mężczyźnie urodzonym w Rybach, nie można się nadmiernie wiele spodziewać. Jedną z wad jest to że, mężczyzna urodzony w Rybach raczej nie będzie dobrym żywicielem rodziny, nie zadba odpowiednio o sprawy materialne – trzeba go wspomóc.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni w znaku Ryb są dobrymi kochankami, lubią seks, i nieźle radzą sobie w miłosnych igraszkach. Są troskliwi i namiętni. Otwarcie wyrażają swoje uczucia. Doskonale sprostają duchowym i fizycznym oczekiwaniom partnera.

Idealne związki  małżeńskie ryby potrafią stworzyć ze skorpionami i rakami, nieco trudniej będzie się rybom układało z koziorożcami i bykami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, ryby będą miały z zodiakalnymi baranami, bliźniętami, strzelcami, wodnikami i rybami. Ryby nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi pannami, lwami i wagami. Nie będą w stanie z osobami spod tych znaków zbudować trwałych związków i relacji.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj