Baran - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Baran

Znak Barana w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 21 marca a 19 kwietnia. Główną ich cechą jest odwaga, a kluczowym elementem istnienia jest orientacja na siebie samego. Barany są osobami otwartymi na zmiany i urodzonymi optymistami. Są impulsywne i uparte, gotowe rozbijać głową mur. Charakteryzuje je duża aktywność i energiczność w działaniach. Zawsze idą na całość.

BARAN to znak męski, północny, raczej płodny, głośny, ruchomy inaczej zwany kardynalnym, jednocielesny i domowy. Dzienny, wschodni. Żywiołem Baranów jest ogień. Władcą Barana w horoskopie jest (ma swój domicyl w Baranie), zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej Mars – bóg wojny, agresji i konfliktu. Miejscami ulubionymi przez Barana są wszelkie miejsca piaszczyste i te, na których da się wzniecić ogień. Ze znakiem Barana doskonale współgra żelazo i diament, żółte drzewa. Charakterystyczny kolor dla Barana to czerwień pomieszczana z żółtym, a więc kolory wywołujące podniecenie i oddające wrażenie ognia. W świecie zwierzęcym Baran sprawuje władztwo nad zwierzętami kopytnymi, szczególnie nad ich męską częścią.

Przeciwieństwem Barana jest znak Wagi, a więc znak zodiaku osób poszukujących równowagi i partnerstwa, dążących do znalezienia partnera i szczęścia w związku z drugą osobą, czego nie spotkamy raczej u zodiakalnych Baranów. Baran rządzi ogniem i niebezpieczeństwem, sprzyja konfliktom, wypadkom i działaniom wojennym.

Baran to znak wiosenny, a więc pory roku gorącej i wilgotnej. Sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Baran w ciele ludzkim odpowiada za głowę i twarz. Osoby urodzone w Baranie cierpią często na bóle głowy, migreny oraz muszą uważać na drobne urazy twarzy i czaszki.  Pomyślny dzień dla Barana to wtorek. Szczęśliwe cyfry to 1 oraz 9. Miejsca to przede wszystkim Persja, Wielka Brytania, Niemcy oraz Polska z państw. Kraków, Verona, Vicenza, Viterba, Piacenza z miast. Baran jest znakiem rozpoczynającym Zodiak, znakiem nowego początku.

Cechy charakteru osób spod znaku Barana

Zodiakalne Barany to osoby mogące wspiąć się bardzo wysoko, osiągnąć cele nieosiągalne dla innych. Są asertywne, silnie wyrażają swoją osobowość i seksualność. Jak żaden inny znak, Baran związany jest z nagłymi wydarzeniami, zmianami planów, z życiem pełnym przygód i gwałtownych zdarzeń oraz wypadków. Osoby spod znaku Barana są nerwowe, nadpobudliwe i niezwykle niecierpliwe. Gdy Baran obierze sobie jakiś cel, to nie będzie ani chwili czekał na rozpoczęcie działania. A jeśli nie może od razu przystąpić do działania, to popada we frustrację i zniecierpliwienie. W towarzystwie rzadko kiedy pozwala dojść drugiej osobie do głosu. Sprawia wrażenie osoby energicznej, rozmownej i fascynującej.

W działaniach Barany nie są ostrożne. Są zuchwałe, gotowe zajść tam i zrobić to, czego inni ze strachu nie będą w stanie. Życie w nerwowości, na krawędzi, jest tym, co najbardziej je fascynuje. Barany kochają ryzyko, zwłaszcza gdy podejmują działania wynikające z ich marzeń i oczekiwań. To urodzeni optymiści, podpierający swoje działania niezwykłym entuzjazmem. O optymizmie Baranów można nawet powiedzieć, że nie można go w nich zniszczyć. Mimo, że mogą oni przeżywać załamania i frustracje, szybko potrafią się z nich otrząsnąć i przystąpić do działania z taką energią i zapałem, jakiej wcześniej nie mieli. Baran jest obdarzony gorącym temperamentem, nerwowością. Jest pamiętliwy i i często głupio uparty. Potrafi się obrażać i złościć, niekiedy z byle powodu.

Barany bardzo cenią sobie niezależność. W kontaktach z innymi są szczere i uczciwe. Brak im taktu, a dyplomacja jest im bardzo odległa. Gotowe są raczej działać impulsywnie, okazywać swoją siłę i posłużyć się agresją niż szukać kompromisu. Nie zastanawiają się co mówią, a potem tego żałują. Swoimi wypowiedziami często krzywdzą innych, choć, tak naprawdę nie chcą tego. Są dobrymi przyjaciółmi, starają się nieść pomoc osobom, z którymi są w dobrych stosunkach. Do wad Barnów należą na pewno duża agresywność zachowań i działań, próżność, pobłażanie sobie i ogromna niecierpliwość.

Baran a praca

Osoby spod znaku Barana dążą do sukcesu za wszelką cenę. Są pracowite, aktywne i cenione przez swoich pracodawców. Angażują się całą swoją osobą w to co robię. Nie znoszą rozwiązań połowicznych. Zawsze starają się znaleźć rozwiązanie i wykonać wszystko, nawet to, co wydaje się niemożliwe. Barany są samodzielne i niezależne. Nie znoszą pracy monotonnej i nudnej. Wolą by stawiano przed nimi coraz trudniejsze wyzwania, niż mieliby popaść w rutynę. Ich ogromna niecierpliwość sprawia, że gdy w porę ich działania nie przyniosą efektu i sukcesu, popadają w załamanie nerwowe, porzucają działania i przyjęte plany. Sukces Barany odnoszą najczęściej w zawodach, które wymagają samodzielności i strategicznego myślenia. Przywództwa. Doskonale radzą sobie jako dyrektorzy i menedżerowie. Jako prawnicy i lekarze. Wojskowi. Nauczyciele. Zodiakalne Barany dobrze radzą sobie w biznesie.

Baran – pieniądze, sprawy finansowe

Choć Barany mają szczęście do pieniędzy, potrafią łatwo je zarobić lub zdobyć, to one jednak ich się za bardzo nie trzymają. To osoby kreatywne i energiczne na polu finansowym. Zawsze znajdą sposób i okoliczność na zwiększenie zasobności swojego portfela. Niemniej, źle radzą sobie z dyscypliną wydatkową. Nie potrafią utrzymać w ryzach kosztów, często przekraczając budżet jakim dysponują. Ale nie można powiedzieć, że są rozrzutne. Starają się radzić sobie tym co mają. Stronią od kredytów i zaciągania długów. A jeśli już, to można być pewnym, że szybko i terminowo je spłacą.

Baran – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Barana to silne, energiczne i niezależne partnerki w małżeństwie. Niewielu Panów potrafi sobie z nimi ułożyć życie. Lubią czuć, że są kochane i, że partnerom na nich zależy. Wtedy gotowe są dać z siebie wszystko co najlepsze. A jest tego wiele, bo Panie Barany są namiętne, emocjonalne, pełne temperamentu i ognistej miłości. Wierne. Tryskają seksualnością. Nienawidzą uległych mężczyzn, których da się urabiać. Bywają zazdrosne, bo chcą być dla swojego partnera wyłącznie numerem jeden w jego życiu.

Mężczyźni spod znaku Barana to kochankowie ogniści, silni i władczy. Trudno znaleźć kobietę, która by oparła się Baranowi, który ją sobie obierze za cel swoich miłosnych uniesień. Zwykle, Barany nie potrafią kontrolować się w związku. Bywają agresywni i zaborczy. Szuka przygód, ciągle nowych. To osoba raczej na krótki romans niż na długi związek. Ale jeśli kobieta będzie potrafiła wybaczyć Baranowi jego żądzę coraz to nowszych przygód, to małżeństwo z nim może być trwałe.

Zodiakalne Barany to ogniści kochankowie. Pełni uczuć i miłosnych wzniesień. Trudno jest przy nich popaść w rutynę i nudę. Są szczerzy, działają otwarcie. Choć nie zawsze z namysłem i rozwagą. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują za partnerów takie osoby, które potrafią się czymś wyróżniać. W zamian Barany odwzajemniają się dużym wsparciem, dodając swoim partnerom odwagi i determinacji.

Idealne związki  małżeńskie Barany potrafią stworzyć ze Strzelcami i Lwami, nieco trudniej będzie się Baranom układało z Bliźniętami i Wodnikami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Barany będą miały z zodiakalnymi Rybami, Bykami, Koziorożcami, Rakami i Baranami. Barany nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Pannami, Skorpionami , a przede wszystkim Wagami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj