Mars

Mars w horoskopie reprezentuje siłę napędowść, męskość, pasję, odwagę, inicjatywę, przedsębiorczość. Wskazuje dziedzinę życia, w którą wkładamy najwięcej energii. Sygnifikuje mężczyzn, braci, ojca, w horoskopie kobiety - ideał mężczyzny (raczej nie męża). Mars pokazuje wyzwania i zdolność stawienia im czoła.

Znak zodiaku, w którym znajduje się Mars wskazuje sposób wyrażania naszych uczuć, kierunek dążeń do osiągania zaszczytów, realizacji celów.

Dom, w którym znajduje się Mars opisuje dziedzinę, w której zainwestujemy swoją energię. Ten dom pokaże również gdzie jesteśmy najbardziej dynamiczni oraz gdzie spotykamy się z problemami. W tym obszarze toczy się walka.

Aspekty Marsa pokazują jakich ludzi przyciąga do nas a także specyficzne preferencje seksualne. Wskazują sposób, w jaki używamy naszej energii i talentu do realizacji naszych celów. Aspekty harmonijne podkreślają umiejętność walki o słuszną sprawę, entuzjazm, chęć obrony słabszych, działania postępowe oraz pragnienia. Aspekty nieharmonijne wzmagają egoizm, terror, agresję, przemoc.

Pełny cykl Marsa trwa 22 miesiące. W jednym znaku zodiaku przebywa niecałe 2 miesiące. W ciągu doby przesuwa się o około 30 - 40 minut kątowych.