Lew - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Lew

Znak Lwa w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia. Lwy są bardzo żywiołowe i ambitne. Wszak Lew jest królem zwierząt. Niczym król jest dogmatyczny, hojny i wyniosły. Lubi być zawsze w świetle jupiterów, na pierwszym miejscu, przed innymi. Gdy tego nie ma, zrobi wszystko by zaprowadzić swój porządek i ład. A w nim zawsze jest na piedestale.

LEW to znak męski, północny, jałowy, głośny, stały, jednocielesny i czworonożny. Dzienny, wschodni. Żywiołem Lwa jest ogień. Władcą Lwa w horoskopie jest (ma swój domicyl w Lwie), zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej Słońce – centralna gwiazda naszego układu planetarnego.  Obdarza witalnością, energią, zaszczytami i władzą. Miejscami ulubionymi przez Lwa są wszelkiego rodzaju warownie, wieże widokowe i inne miejsca na wzniesieniach trudno dostępne. Ze znakiem Lwa doskonale współgra złoto i rubin. Charakterystyczny kolor dla Lwa to wszelkie odcienie słonecznych kolorów, czerwony i żółty oraz brunatny. W świecie zwierzęcym Lew sprawuje władztwo nad wszystkimi dzikimi zwierzętami oraz drapieżnymi ptakami. Przeciwieństwem Lwa jest znak Wodnika, a więc znak zodiaku osób o wyższych ludzkich aspiracjach, nadziei i marzeń.

Lew to znak letni, a więc pory roku gorącej i suchej. Nie sprzyja cholerykom i odchudzaniu. Osoby spod znaku Lwa nie powinny poddawać się flebotomii – zabiegowi upuszczania krwi. Lew w ciele ludzkim odpowiada za serce, przeponę, kręgosłup, górną część żeber i żołądka oraz za tętnice. Osoby urodzone w Lwie są zatem bardziej podatne na miażdżycę i inne choroby serca, bóle i choroby związane z kręgosłupem – zwłaszcza przy nadmiernym  jego obciążeniu i nadwyrężeniu. Pomyślny dzień dla Lwa to niedziela. Szczęśliwe cyfry to 8 oraz 9. Regiony pomyślne dla Lwa to Apulea, Włochy, Turcja, Czech i Niemcy. Pomyślne miasta to Cremona, Damaszek, Mantua, Praga, Rawenna oraz Rzym. Lew rządzi wszelkimi przyjemnościami i kreatywnymi działaniami.

Cechy charakteru osób spod znaku Lwa

Zodiakalne Lwy to osoby entuzjastyczne i optymistyczne. Bardzo twórcze, ale niekiedy leniwe. Dumne. Szczodre i hojne. Obdarzone niezwykłą wiarą w siebie i wiarą we własne szczęście. Pewnością siebie. Egocentryczne. Lwy nie znoszą ograniczeń, nudy i monotonii. Wszelkie rutynowe działania odrzucają. Wszystkie Lwy, niczym Raki zamknięte w swojej skorupie, mają swoje własne królestwa. Jedni trochę większe inni nieco mniejsze. Ale poczucie wartości Lwom daje władanie takim królestwem. Lwy lubią błyszczeć gdziekolwiek się pojawią. Czy to będzie jakaś uroczystość, niezobowiązujące spotkanie, biuro, wszędzie tam chcą być w centrum uwagi. Wszystkie Lwy lubią gdy im się schlebia, a osobie chwalącej i schlebiającej odda niemal wszystko za pochwały.

Lwy mają ekstrawagancką naturę i ekspansywny sposób bycia. W towarzystwie oraz w otoczeniu, w którym żyją, szybko przyjmują inicjatywę i wszystkich sobie podporządkowują. Lwy skupiają na sobie wszelką uwagę, przede wszystkim same na sobie, ale wymagają też uwagi od innych. Żaden Lew nie zgodzi się na bycie drugim, na nie posiadanie tego co najlepsze. Zrobią wszystko, gdyby taka sytuacja zaistniała, żeby ją szybko zmienić. Lwy uważają, że są królami tylko im należy się wszystko to co królewskie. Przy tym Lwy są rozrzutne, często żyją ponad stan i możliwości. Lwy uwielbiają luksus i zbytki.

Z zodiakalnych Lwów emanuje serdeczność i życzliwość, nie potrafią myśleć źle o drugim człowieku. To wspaniali gospodarze, gdy zaproszą kogokolwiek do swojego domu, to z całą pewnością osoba taka zostanie ugoszczona po królewsku. Lwy dadzą swojemu gościowi wszystko to co maja najlepszego. Najczęściej traktują gościa na równi z sobą. Lwy czerpią z życia całymi garściami, nie zważając na koszty i konsekwencje. Starają się z każdej okazji i sytuacji czerpać maksimum radości i zadowolenia. Lwy chcą się cieszyć życiem i doskonale im to wychodzi. Często stają się duszami towarzystwa, bez których nie sposób się bawić i ucztować. Lwy traktują wszystko serio, przeżywają głęboko uczucia i emocje. Przekonane są, że w życiu mają do odegrania bardzo ważną i niezastąpiona rolę. Lwy są wrażliwe, ale nie chcą dać po sobie tego poznać, reagując nerwowo w niektórych sytuacjach.

Lwy to osoby kreatywne, pomysłowe, aktywne i najczęściej biorące sprawy w swoje ręce. Nie chowają głowy w piasek, niczym struś. Na każdy problem czy kłopot natychmiast reagują. Nie odkładają na później żadnych spraw. Lwy posiadają silny wewnętrzny imperatyw udowodnienia przede wszystkim sobie, ale też i wszystkim wokoło swojej wartości, umiejętności poradzenia sobie w każdej sytuacji. Za swoje dokonania oczekują docenienia. Gdy jednak takowego nie dostaną, mają żal i smutek. Jednocześnie Lwy są zbyt dumne, by o docenienie się upomnieć u kogokolwiek.

Lew a praca

Osoby spod znaku Lwa  to urodzeni przywódcy. Niekoniecznie dlatego, że mają wrodzone cechy do tego je predestynujące, ale dlatego, że sami tak uważają. Wszak są królami wszelkiego świata. Na szczęście Lwy, w przeciwieństwie na przykład do Koziorożców, chcą się i potrafią dogadywać z innymi. Negocjują, będąc przy tym obdarzone darem przekonywania do swoich poglądów. Zodiakalne Lwy potrafią ciężko pracować i nie wzbraniają się przed tym. Nie boja się konfrontacji. W pracy w większości sytuacji Lwy ustawiają się tak, by wydawać rozkazy i polecenia, a nie je przyjmować. Przy tym, robią to tak, że nikt nie ma do nich najmniejszych urazów czy pretensji.  Jeśli Lwu podoba się praca jaka wykonuje, może tak się w niej zatracić, że zostanie pracoholikiem. Są ambitni. Rutynowe zajęcia nudzą Lwa, nie nadaje się do pracy w fabryce, czy na taśmie montażowej. Najlepszymi zajęciami dla Lwów są takie, które dają im możliwość kontaktu z innymi, pokazania swojej osobowości i kreatywności. Brylują w przedsięwzięciach zespołowych. Lwy to doskonali handlowcy, lekarze, prawnicy, politycy, dyrektorzy oraz biznesmeni.

Lew – pieniądze, sprawy finansowe

Lwy umieją zarobić duże pieniądze. W tym celu instynktownie utrzymują kontakty z osobami wpływowymi, dzięki którym mogą rozwijać się i pomnażać swój dobytek materialny. W interesach Lwy są osobami przejawiającymi inicjatywę i rolę przywódczą. Swoim entuzjazmem i optymizmem Lwy potrafią zarazić swoich pracowników. Lwy gotowe są podjąć każde wyzwanie, nie truchleją przed niczym ze strachu. Kochają luksus i przepych, dlatego całe życie Lwów podporządkowane jest zdobyciu wielkiego bogactwa. Bowiem, Lwy uważają, że bogactwo i pieniądze podkreślają i odzwierciedlają ich status społeczny. Dlatego, też chętnie pożyczają innym pieniądze, dają drogie prezenty i robią tym podobne rzeczy. Ale wadą Lwów jest ich rozrzutność i to samo zamiłowanie do życia w luksusie niekiedy prowadzi ich na skraj biedy, bo nawet gdy już nic nie mają na koncie, dalej na lewo i prawo wydają pieniądze.

Lew – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Wszystko czego  najbardziej pragnie kobieta spod znaku Lwa to nieustanne pochwały pod jej adresem. Idealny kochanek musi od rana do nocy podkreślać zalety Lwiej pani. I żeby tego nie było mało, kobieta musi cały czas czuć, że jest tą jedyną i nie daj Boże, gdyby jej partner jeszcze kogoś śmiał adorować. Ale, są też pozytywy. Gdy uzna, że jest kochana, nabiera wiatru w żagle i bezapelacyjnie poddaje się swojemu wybrankowi, znajdując najczęściej pole do samorealizacji w ich związku. Niemniej, trudno jest ułożyć sobie życie z kobietą urodzoną w znaku Lwa. Jest ona beznadziejnie egocentryczna, dążąca bezwzględnie do realizacji swoich własnych celów. Pomija przy tym potrzeby mężczyzny, przytłacza go.

Mężczyźni spod znaku Lwa są niestali w uczuciach. Tak naprawdę trudno im jest kochać kogoś innego oprócz siebie. Męczą się w takiej perspektywie. Zwykle z Panem Lwem związek nie trwa zbyt długo, i jest to zazwyczaj krótkie, bardzo namiętne i energetyczne przeżycie, które kończy się nie wiadomo dlaczego i w którym momencie. Po takim przeżyciu, powstaje w kobiecie poczucie zerwanego, nie wiedzieć dlaczego, związku. Lwy to kochankowie władczy, namiętni i ogniści. Lwy mają swoje kaprysy i lubią, gdy kobieta potrafi je zaspokoić. Docenienie i schlebianie Lwu sprawia, że można go okiełznać tak, by był miły, serdeczny, hojny i szczodry.

Idealne związki  małżeńskie Lwy tworzą ze Strzelcami i Baranami, nieco trudniej będzie się Lwom układało z Bliźniętami i Wagami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Lwy będą miały z zodiakalnymi Pannami, Rakami, Skorpionami, Bykami i Lwami. Lwy nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Koziorożcami, Rybami, a przede wszystkim Wodnikami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj