Rak - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Rak

Znak Raka w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 21 czerwca a 22 lipca. To znak lojalności i odczuć, domu i ogniska rodzinnego. Raki stawiają bezpieczeństwo ponad wszystko. To ludzie wrażliwi oraz bardzo emocjonalni, choć nie widać tego na zewnątrz. Większość spraw u Raków rozgrywa się w ich wnętrzu. W zachowaniu osób urodzonych w Raku przeważa zamknięcie emocjonalne i psychiczne. Skrywane i nieujawnione przeżycia i uczucia. Trudno jest w przypadku Raków mówić o szczęściu. Raczej nie należą do ludzi szczęśliwych – i jak zbawienia oczekują, że ktoś znajdzie klucz do ich wnętrza i uczyni Raki szczęśliwymi.

Rak to znak żeński, północny, płodny, niemy, ruchomy inaczej zwany kardynalnym, jednocielesny i zwrotnikowy. Nocny, zachodni. Żywiołem Raków jest woda. Władcą Raka w horoskopie jest (ma swój domicyl w Raku), zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej Księżyc – przybywający i ubywający satelita Ziemi. Miejscami ulubionymi przez Raka są wszelkie wody bieżące i stojące, miejsca obwarowane. Ze znakiem Raka doskonale współgrają srebro i perły, drzewa bogate w soki. Charakterystyczny kolor dla Raka to wszelkiego rodzaju połyskliwe kolory księżycowe. Smak gorzki i słony. Raki władają wszelkimi skorupiakami, zwierzętami, które posiadają skorupy i pancerze, rybami, wężami, stworzeniami wodnymi oraz zwierzętami długo-zębnymi.  Znakiem Zodiaku przeciwnym do Raka jest Koziorożec, a więc znaku zodiaku reputacji i pozycji społecznej. Dyscypliny, władzy i społecznej realizacji. Zupełnie odmiennie od Koziorożców zachowują się Raki, które poszukują realizacji siebie w bliskim otoczeniu, wśród znajomych i rodziny. Szukają uczuć i bliskości drugiej osoby. Bezpieczeństwa.

Rak to znak letni, a więc pory roku gorącej i suchej. To pora roku szkodliwa dla ludzi wybuchowych, cholerycznych. Nie sprzyja nadmiernemu piciu i jedzeniu, ciepłym kąpielom oraz podawaniu leków. Zatem Raki, które uwielbiają jedzenie, muszą uważać na nadwagę. Rak rządzi w ciele ludzkim piersiami i brzuchem, w szczególności płucami, żebrami, żołądkiem, śledzioną. To głównie wśród Raków możemy spotkać osoby uskarżające się na dolegliwości żołądkowo-jelitowe wywołane stresem i nadmiernymi emocjami. Zespół jelita drażliwego, to u Raków niemal standard. Pomyślny dzień dla Raka to poniedziałek. Szczęśliwe cyfry to 3 oraz 7. Pomyślne regiony świata dla Raków to przede wszystkim Afryka, Armenia Mniejsza, Babilonia, Francja i Burgundia oraz Prusy, Niemcu i Niderlandy. Pomyślne miasta to Gdańsk, Grenada, Konstantynopol, Lukka i Wenecja.

Cechy charakteru osób spod znaku Raka

Zodiakalne Raki to osoby pełne sprzeczności, wyrażanej na zewnątrz, jak i wewnętrznej. Raki są otwarte, sympatyczne, uprzejme, troskliwe i uczynne, obdarzone wyobraźnią  i intuicyjnym umysłem. Ale za moment, niczym za dotknięciem różdżki, stają się opryskliwe, zrzędliwe, „wiecznie niezadowolone” i obojętne na los innych.  Tak jak w przypadku Księżyca, władcy znaku Raka, który przybywa i ubywa, we wnętrzu Raków ścierają się uczucia na niewyobrażalnym poziomie. Wnętrze Raka jest niczym wulkan, niezwykle energetyczne, ale otoczone zastygłą lawą, którą nie sposób przebić, tak długo, jak długo nie przyjdzie erupcja, wybuch. A wtedy lepiej uważać, bo Rak bywa nieprzewidywalny.

Trudno jest wejść w łaski Raka. To ludzie kapryśni i skomplikowani. Coś chcą, nie potrafią tego okazać. A jednocześnie, walczą z tym czego chcą i wyrzucają sobie, że chcą tego co pragną. Ale Raki, gdy kogoś pokochają, zaakceptują, to nie sposób, by odwróciły się od tej osoby. Można być pewnym Raka, w takim przypadku, aż po śmierć. Nie odwróci się od nikogo, nawet od osoby, która będzie pełna wad. Zodiakalne Raki narażone są na różnego rodzaju oszustwa i kradzieże. Nie potrafią bowiem dostrzec zagrożenia i nieczystych intencji drugiej osoby. Zwłaszcza, jeśli będą to osoby z bliskiego otoczenia.

Raki nie dostrzegają życzliwości otoczenia. Są pełne obaw i lęków. Nikomu nie ufają. Za przyczynę tego stanu rzeczy należy uznać ich zamknięcie na swoje wnętrze, psychikę uczucia, przeżycia i emocje. Emocjonalne „rozgrywki”, jakie mają miejsce w psychice Raków, sprawiają, że Raki są nieszczęśliwe, pozbawione radości i nie potrafią cieszyć się z niczego. Raki uznają swoje życie za trudne i ciężkie i nikt nie jest w stanie zmienić ich nastawienia do tego zagadnienia. Raki, to ludzie, którzy nieustannie zamartwiają się, cierpią za los innych, biorą zbyt wiele na swoje emocjonalne barki. Nieraz, Rakom się obrywa. Mają dobre serce, są troskliwe i opiekuńcze. Ale zdarza się, że inni nie odwzajemniają się niczym dobrym, krzywdząc przy tym Raki. Najskuteczniejszą bronią Raków są dąsy, humory i inne tego typu zachowania.

Rak a praca

Jeśli Rak opanuje swoje wzburzone emocje, pokona uczucia, nieśmiałość i będzie potrafił stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością, to zdolny jest do osiągnięcia ogromnych sukcesów zawodowych. Wnętrze Raka sprzyja kreatywności, rozwojowi i urzeczywistnieniu pomysłów. Raki są praktyczne i intuicyjne, więc łatwo jest im znaleźć przestrzeń dla siebie, co przekuwa się często na powodzenia w interesach. Osoby urodzone w Raku potrafią szybko odgadnąć gusta i potrzeby klientów. Są przy tym bystre i lotne. Doskonale nawiązują  kontakt. Raki obdarzone są zdolnościami artystycznymi, twórczymi i umysłowymi. Niezwykła zdolność przejrzenia drugiej osoby, wyczucie sprawiedliwości, sprawiają, że Raki są dobrymi sędziami oraz szefami. Swojego szczęścia Raki powinny szukać w wolnych zawodach, na polu sztuki oraz w zawodach związanych z domem i opieką. Ale, należy podkreślić, że poradzą sobie we wszystkich niemal zawodach.

Rak – pieniądze, sprawy finansowe

Zodiakalne Raki, poprzez swoją praktyczność, upór i konsekwencję, osiągają duże sukcesy finansowe. Doskonale radzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami współczesnego świata biznesu, są bystre, lotne i sprytne. Posiadają intuicję i szczególny instynkt, który predysponuje Raki do grona ludzi interesu. Sukces finansowy jest im dany niemal wraz z chwilą narodzin. Rak często nazywany jest znakiem pieniędzy, bogactwa. I jest to prawda, bowiem za sprawą poczucie bezpieczeństwa, do którego nieustannie dążą, gromadzą i trzymają pieniądze i bogactwa i gotowe są bronić tego aż po śmierć. Niczego nie oddadzą i nie ustąpią bez walki. Dzieje się tak dlatego, że pieniądze dla Raków są synonimem bezpieczeństwa.

Rak – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Raka są zmysłowe i uczuciowe. Potrzebują jednak przewodnika w miłości, by odkryć to co maja w swoim wnętrzu. Wytrawny kochanek, dając swoją miłość i zaangażowanie, rozbudzi w kobiecie Raku niezwykłą erotyczność i odnajdzie wspaniałą żonę. Należy bowiem podkreślić, że małżeństwo i miłość Raki traktują bardzo serio, przywiązują się aż po grób. Nawet jeśli nastąpi rozstanie, to i tak będą się starały utrzymywać kontakty. Kobiety są w swoich zalotach ostrożne i nieco bojaźliwe. Skryte. Starają się nie okazywać żadnych uczuć, dając tylko drobne oznaki swojego zainteresowania mężczyzną. Gdy kobieta Rak zakocha się, to lepiej jej nie zdradzać i nie wystawiać jej uczuć na szwank. Nigdy nie zapomni.

Mężczyźni spod znaku Raka to niemal zawodowi adoratorzy. Będzie tak długo adorował kobietę, aż ta podejmie kroki. Mężczyźni Raki robią tak dlatego, że nie byliby w stanie zaakceptować odrzucenia ich uczuć i miłości. Dlatego cierpliwie adorują, troszczą się o kobietę, przynoszą kwiaty i słodycze. Raki to urodzeni marzyciele, romantycy. Ludzie serdeczni. Oczekują bezwzględnej wierności i oddania. Nie znieśliby, gdyby ich uczucia nie byłyby odwzajemnione. To sprawia, że mężczyźni bywają zazdrośni, zaborczy i podejrzliwi.

Idealne związki  małżeńskie Raki stworzą ze Skorpionami i Rybami, nieco trudniej będzie się Rakom układało z Pannami i Bykami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Raki będą miały z zodiakalnymi Lwami, Bliźniętami, Wagami, Rakami i Baranami. Raki nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Wodnikami, Strzelcami a przede wszystkim Koziorożcami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj