Panna - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Panna

Znak Panny w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 23 sierpnia a 22 września. Panny są sumienne, pracowite, analityczne i skrupulatne. To urodzeni perfekcjoniści, dążący do doskonałości. Drobiazgowi pedanci. Ich życie toczy się wokół pracy, poszukiwania informacji i zdobywania wiedzy. To ludzie inteligentni i rozsądni. Dbają o swoje zdrowie, jak nikt inny.

Panna to znak żeński, północny, jałowy - niepłodny, głośny, zmienny, jednocielesny i uskrzydlony. Nocny, zachodni. Żywiołem Panny jest ziemia. Władcą Panny w horoskopie jest (ma swój domicyl w Pannie), zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej, Merkury – starożytny bóg komunikacji i handlu. Miejscami ulubionymi przez Pannę są kuźnie, miejsca kwitnienia i uprawy roślin. Ze znakiem Panny doskonale współgra rtęć i szafir oraz drzewa, na których rosną orzechy. Charakterystyczny kolor dla Panny to biały i purpurowy, granatowy i szary, a więc kolory wytworności i dobrego gustu. Smak kwaśny. W świecie zwierzęcym Panna włada wszelkimi drobnymi zwierzętami domowymi, a więc wszystkimi mniejszymi od wołu. Przeciwieństwem Panny jest znak Ryb, a więc znak zodiaku osób żyjących iluzją, marzeniami, skłonnymi do pobłażania sobie i oszukiwania siebie.

Panna to końcowy znak letni, pory roku gorącej i suchej. Generalnie pory szkodliwej dla organizmu, sprzyjającej nadmiernemu piciu i jedzeniu, nerwowości, wzbudzającej gniew i gwałtowność. Panna w ciele ludzkim odpowiada za brzuch, narządy jamy brzusznej i jelita oraz za układ nerwowy. Panny najczęściej chorują na wrzody i podobne choroby wywołane stresem i nerwowością. Panno przytrafia się dość częsta ich dolegliwość – hipochondria. Pomyślny dzień dla Panny to środa. Szczęśliwe cyfry to 3 oraz 5. Pomyślne dla Panny regiony to Grecja, Kreta, Cypr, Turcja, Indie Zachodnie, i mniejszym stopniu Anglia oraz Śląsk. Szczęśliwe dla Panien miasta to Wrocław, Toledo, Padwa, Korynt, Strasburg, Paryż i Boston.

Cechy charakteru osób spod znaku Panny

Zodiakalne Panny to osoby skryte, skromne, praktyczne oraz pracowite. Obdarzone analitycznym umysłem, analizują wszelkie zdobyte informacje, rozkładając je na czynniki pierwsze. Panny poszukują prawdy i dogłębnego zrozumienia rzeczy i spraw. Osoby spod znaku Panny kierują się zazwyczaj wyższymi motywami, wobec innych są szczerością i czystością zamiarów. Nie wykorzystują innych do swoich celów. Panna doskonale przystosowuje się do rzeczywistości. Wszystko to co ma, czym dysponuje, i to co wie stara się przeobrazić w praktyczny i pożyteczny cel. Najczęściej dla dobra ogółu, a nie tylko dla siebie.

Panna sprawia na ogół wrażenie osoby spokojnej, stonowanej i pewnej siebie. W rzeczywistości to osoba bardzo nerwowa, niekiedy gwałtowna i porywcza, ogarnięta nieustannym wewnętrznym niepokojem. Przejawia pragnienie ciągłej zmiany, ruchu i działania. Często, Panna może robić coś by tylko robić, nie stać w miejscu, zmieniać dla samej zmiany. Zodiakalne Panny mają skłonność do wtrącania się w nie swoje sprawy i nieusprawiedliwionego krytykowania. Poprzez swoje działania, Panny mogą irytować innych ludzi, wzbudzając w nich gniew i nerwowość. Zdarza się też, że Panny nie można do niczego nakłonić, namówić - okazuje wtedy niewzruszoną i nieugiętą postawę. Pannom brak luzu i śmiałości.

Drobiazgowość, perfekcjonizm, staranność i pedanteria ograniczają pole widzenia Panien. Panny widzą drobne szczegóły, nie widząc całości. To prowadzi je do mylnych osądów i podejmowania błędnych decyzji. Przy czym, stan ten dodatkowo pogłębia przekonanie o swojej nieomylnej zdolności logicznego rozumowania i analizowania. Panna ciągle dąży do doskonałości i uporządkowania wszelkich działań oraz spraw. Zwykle nie wystarczy jej to co osiągnęła, będzie nadal zmieniać, by osiągnąć jeszcze więcej, jeszcze większe uporządkowanie. Te cechy sprawiają, że osoby spod znaku Panny doskonale nadają się do żmudnej drobiazgowej działalności, w której mają do czynienia z drobiazgami.

Osoby urodzone w Pannie są bardzo inteligentne, obdarzone doskonałą pamięcią i analitycznym umysłem. Niestety, te cechy nie są wykorzystywane przez Pannę do podążania do przodu, zdobywania nowych przyczółków. Panna swoje wysiłki i talenty wykorzystuje raczej na analizowanie przeszłości, cofania się do minionych wydarzeń. Swoje wrodzone cechy Panny często wykorzystują do zgłębiania historii i motywów działań innych ludzi, stając się często ich powiernikami i doradcami. Logicznym i analitycznym rozumowaniem Panna potrafi dojść do wniosków takich, do jakich nie dojdzie nikt inny. Przy tym, są to wnioski bardzo trafne i oddające rzeczywisty bieg spraw. Niemniej, taki logiczny umysł ogranicza Panno wyobraźnię, sprawiając, że są mało kreatywne i pozbawione wewnętrznej inspiracji do twórczego działania. Panny potrafią też wszystko skomplikować i zagmatwać, zderzając się w życiu z dużymi trudnościami, jakie te komplikowanie spraw powoduje.

Panna a praca

Osoby spod znaku Panny doskonale sprawdzają się w pracy przy drobiazgach, gdzie uwaga musi być skupiona na szczegółach.  To ludzie wszechstronni, mogący podjąć niemal każdą pracę. Począwszy od służby zdrowia, jako lekarz czy dentysta, kończąc na urzędniku, dziennikarzu czy księgowym. Skrupulatność, punktualność i pracowitości zodiakalnych Panien powoduje, że pracodawcy są bardzo zadowolenie z ich pracy. Przy tym są porządkowe i czyste. To doskonali krytycy, księgowi oraz ekonomiści. Dobrze radzą sobie w interesach, które zwykle dobrze prosperują poprzez dobre zaplanowanie działań i budżetów.

Panna – pieniądze, sprawy finansowe

Choć tego nie widać na pierwszy rzut oka, zodiakalna Panna jest urodzoną materialistką. Pieniądze są w ich życiu ważne. Nie są rozrzutne, potrafią doskonale zaplanować swoje wydatki oraz trzymać dyscyplinę w ich realizacji. Można być pewnym, że Panna nie wyda pieniędzy ponad to co ma. Panny stronią od hazardu i łatwego przypływu gotówki. Nie można je skusić na szybki i ryzykowny interes. Panna potrafi również oprzeć się swoim zachciankom, zwłaszcza gdy nie są one zaplanowane i wcześniej przeanalizowane. Jeśli Panna bierze kredyt, to go spłaca terminowo i sumiennie. Wszelkie rachunki Panien są w najlepszym porządku, nie ma też obawy, że Panna mogłaby kogokolwiek oszukać lub wykorzystać.

Panna – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Panny są wybredne i wewnętrznie sprzeczne. Nie okazują wylewnie swoich namiętności, uczuć i pragnień. Kobieta boi się uczuć, wydaje się trochę zimna i zdystansowana. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót, uczucia i miłość Panna przeżywa głęboko w swoim wnętrzu, umyśle. To co widzą mężczyźni na zewnątrz jest tylko pozorną prawdą. Panna wierzy w prawdziwą miłość. Pragnie by takowa się urzeczywistniła. Panny czekają na swojego jedynego, niekiedy bardzo długo. Tak długo, aż na horyzoncie pojawi się taki mężczyzna, który kobiecie spod znaku Panny przypadnie do gustu. Gdy nikt się nie pojawia intrygujący, Panna nie pofatyguje się nawet na krótkie spotkanie, przelotną znajomość. Twardo będzie czekała na swojego mężczyznę z marzeń, a częściej z umysłu.

Mężczyźni spod znaku Panny to mistrzowie kamuflażu. Bardzo ostrożni i skryci. Wymagający. Nie okazują emocji i uczuć, a co najmniej mają je pod ścisłą kontrolą. Mężczyźni oczekują kobiet pełnych życia, zabawnych i emocjonalnych. Jednocześnie, wymagają stabilności uczuć, kultury zachowania i dobrego prowadzenia się. Mężczyzna urodzony w Pannie potrafi szukać dziury w całym, czepiać się i ciągle strofować kobietę. Na szczęście, jest to jednak oznaka, że zależy mu na małżeństwie lub związku.

Idealne związki  małżeńskie Panny potrafią stworzyć z Koziorożcami i Bykami, nieco trudniej będzie się Pannom układało z Skorpionami i Rakami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Panny będą miały z zodiakalnymi Wagami, Lwami, Bliźniętami, Strzelcami i Pannami. Panny nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Baranami, Wodnikami, a przede wszystkim Rybami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj