Byk - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Byk

Znak Byka w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 20 kwietnia a 20 maja. Główną ich cechą jest niezawodność, a sens życia wyraża się u Byków poprzez posiadanie. Wysoko zatem cenią sobie gromadzenie dóbr materialnych, przywiązane są do własności. Osoby spod znaku Byka są cierpliwe, stałe w uczuciach, serdeczne do innych, zdecydowane i praktyczne. Cechuje je duża oporność na wszelkie zmiany.

BYK to znak żeński, północny, raczej płodny, głośny, lubieżny, krzywo wschodzący, stały, jednocielesny i domowy. Nocny, zachodni. Żywiołem Byków jest ziemia. Władcą Byka w horoskopie jest, zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej Wenus – bogini piękna, sztuki, przyjemności i uczuć. Byk włada polami uprawnymi, ziemiami. Ze znakiem Byka doskonale współgra miedź i szmaragdy, wysokie drzewa owocowe. Smak ostry. Szczęśliwy kolor dla Byka to jasnoniebieski i fioletoworóżowy. W świecie zwierzęcym Byk sprawuje władztwo nad zwierzętami parzystokopytnymi, szczególnie woły i bawoły.

Przeciwieństwem Byka jest znak Skorpiona, a więc dziedziczenia i dzielenia się. Skorpiony zwykle są bogate duchowo, nie przykładają dużej wagi do dóbr doczesnych, materialnych. Byk skłania się w stronę umiłowania luksusu, przepychu i wyjątkowej zdolności twórczej oraz miłostkom. Miłość i pieniądze często wprawiają Byki w kłopoty.

Byk to znak wiosenny, a więc pory roku gorącej i wilgotnej. Sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Byk w ciele ludzkim odpowiada za szyję, gardło i grdykę. Osoby urodzone w Byku podatne są na choroby tarczycy, bóle gardła, zapalenie krtani i inne dolegliwości okolic szyi. Mają natomiast niezwykle odporny przewód pokarmowy. Często spotyka się wśród Byków osoby obdarzone pięknym głosem.  Pomyślny dzień dla Byka to piątek. Szczęśliwe cyfry to 4 oraz 6. Pomyślne dla Byka Państwa to Irlandia, wybrzeża Azji Mniejszej po Konstantynopol, Białoruś, Małopolska. Natomiast pomyślne miasta to Kraków, Poznań, Bolonia, Siena, Peruzja, Jerozolima.

Cechy charakteru osób spod znaku Byka

Zodiakalne Byki to osoby wytrzymałe, wytrwałe, uparte i silne. Nie poddają się z byle powodu. Potrafiące być wybuchowe, ale także delikatne i czułe. Na Byki każdy może liczyć w potrzebie. To typ osadniczy, nie lubi zmian. Trudno jest Byka zmusić, ale też i przekonać, do zmian i nowości. Boją się nowych wyzwań i nowych idei. Zmian wywołuje u nich duży niepokój i obawy. Sukces przychodzi do Byków poprzez upór i wytrwałość. Z natury Byki są łagodne i cierpliwe. Stałe. Nie lubią sprzeciwu, mogą przez to wpadać w gniew. Potrafią skłócać osoby wokół siebie, a bliskich potrafią doprowadzić do pasji poprzez swoją zaborczość. Byki nie szukają zaczepki, ale lepiej ich nie zaczepiać, bo wpadną w złość. A więc lepiej ich nie prowokować.

Byki przejawiają duże zamiłowanie do luksusu i pięknych rzeczy. To za sprawą Wenus, która jest władcą tego znaku. Byki kochają piękno, potrafią mieć piękny dom i harmonijne otoczenie. Inspiruje je sztuka, przede wszystkim muzyka i malarstwo. Są wytworne, eleganckie, dbają o zewnętrzny wygląd. Wśród Byków można spotkać wielu kolekcjonerów sztuki, rozpoznają w mig piękne i wartościowe przedmioty. To prawdziwi koneserzy sztuki. W Bykach spotykają się dwa różne światy, materialny – osób twardo stąpających po ziemi, oraz uduchowionej – rozpoznającej piękno i kunszt dzieł sztuki.

Byki wytrwale dążą do sukcesu, najczęściej go więc osiągają. Choć czasami to trwa. Dobra materialne są tym rodzajem sukcesu, który najbardziej oczekują Byki. Poszukują one trwałości tego co osiągają. A więc ich inwestycję nosić będą taki właśnie aspekt. Inwestują w nieruchomości i ziemię. Jeśli robią karierę zawodową, to poszukują zajęć stałych. To samo odnosi się do małżeństwa i rodzinnego domu.

Jeśli Byk zaprosi kogoś do domu, to podejmie Gościa przede wszystkim wystawna ucztą. Żołądek jest tym czym Byk przemawia do innych. Na jego stole znajdą się najwykwintniejsze dania, najczęściej przygotowane przez gospodarza. Byk rzadko podejmuje przypadkowych Gości, przede wszystkim są to starzy znajomi, w towarzystwie, których Byk czuje się swojsko i przede wszystkim bezpiecznie. W towarzystwie jest raczej zamknięty w sobie, niechętnie okazuje uczucia. Nie jest wylewny. A na otwartość pozwala sobie wyłącznie wśród najbliższych przyjaciół. Do obcych odnosi się z rezerwą, choć jest towarzyski. Byki potrafią dogadzać sobie, być pobłażliwe wobec swoich wad, a nawet przejawiać oznaki lenistwa.

Byk a praca

Osoby spod znaku Byka dążą do sukcesu powoli i wytrwale. Sukces ma imię pieniędzy, dóbr materialnych, przede wszystkim trwałych. Byki lubią ład i porządek, gdy wszystko jest dobrze zorganizowane i poukładane. A więc przysłowiową pracę od 8 do 16. Najlepiej nic ponad to. Systematyczność zajęć. Wśród Byków można znaleźć najwięcej osób, które trzymają się raz obranej drogi zawodowej. Niekiedy, są to ludzie, którzy przepracowują całe życie w jednym zakładzie, jeśli się da. Byki to dobrzy przełożeni, nie zaskakują swoich podwładnych jakimiś nowymi ideami, pomysłami, czy wymaganiami. Słowem w pracy lubią, gdy wszystko idzie wyznaczonym torem. Doskonale sprawdzają się w takich zawodach jak artysta, szczególnie tancerz czy piosenkarz. Jako doradca jest bezpieczny dla swoich klientów, bo nie naraża ich na ryzyko, którego sam by nie zaakceptował. To także wyśmienici kucharze i restauratorzy.

Byk – pieniądze, sprawy finansowe

Życie Byków toczy się wokół spraw materialnych. Mają szczęście do gier losowych typu totolotek. Często wygrywają, choć niewielkie sumy. Nie są typem ryzykantów i hazardzistów. Cenią sobie stabilność i poczucie bezpieczeństwa, nie ma więc mowy w ich działaniu o postawieniu wszystkiego na przysłowiową jedną kartę. Byki rzadko kiedy wzbogacają się poprzez wykorzystanie złapanej okazji do wzbogacenia się. Z biegiem czasu osiągają duży sukces finansowy, ale jest to wynik ich pracy, cierpliwości i wytrwałego dążenia do dobrobytu. W biznesie są rozsądne, uparte i systematyczne.

Byk – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Byka to mistrzynie uwodzenia. Są śmiałe i niewstydliwe. Jasno wyrażają swoje oczekiwania. To namiętne seksowne kochanki i oddane partnerki. Uosobienie macierzyństwa i matczynej opiekuńczości.  Kobiety Byki wyróżniają się elegancją, wyczuciem, szczerością, otwartością i serdecznością. Mają one wiele do zaoferowania, oczekując jednocześnie, że partner będzie oddany. Jeśli mieć żonę, to na pewno kobiety spod znaku Byka będą idealnie do tej roli się nadawały. Przemawia za tym przede wszystkim stałość ich uczuć i stabilność jaką ze sobą niosą. Tego samego oczekują od swoich mężów.

Mężczyźni spod znaku Byka są rozsądni, stabilni i mocno stąpający po ziemi. Cenią sobie stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Nie znoszą zmian. Budują zwykle długotrwałe związki. Jeśli się zakocha to dla swojej wybranki gotów jest zrobić wszystko, nawet gloryfikować zachowania tej jedynej. Akceptuje partnerką taka jaka jest. Życie z Bykiem może być nieco monotonne i pozbawione urozmaiceń, ale jeśli to nie będzie przeszkodą to z Bykiem da się stworzyć związek idealny.

Idealne związki  małżeńskie Byki potrafią stworzyć ze Koziorożcami i Pannami, nieco trudniej będzie się Bykom układało z Rakami i Rybami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Byki będą miały z zodiakalnymi Baranami, Bykami, Bliźniakami, Lwami i Wodnikami. Byki nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Strzelcami, Wagami , a przede wszystkim Skorpionami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj