Skorpion - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Skorpion

Znak Skorpiona w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 23 października a 21 listopada. To idealiści z przesłaniem, niekiedy zgubnego, pożądania. Pożądanie u Skorpionów może prowadzić do agresji i przemocy u innych. Skorpion jest zawzięty i nieustępliwy, pamiętliwy i wytrwały. Lepiej więc mu nie wchodzić w drogę, nie odpuści. Z innej strony Skorpion jest bardzo uczuciowy, obdarzony wyobraźnią i ogromną mocą. Aktywny i energiczny, choć robi wszystko by nie dać po sobie tego poznać.

Skorpion to znak żeński, południowy, płodny, niemy, stały, jednocielesny i ludzki. Nocny, zachodni. Żywiołem Skorpionów jest woda. Władcą Skorpiona w horoskopie jest (ma swój domicyl w Skorpionie), w astrologii współczesnej jest Pluton – bóg zmarłych i wszystkiego tego co pod ziemią, ukrytego przed oczami ludzkimi. W astrologii tradycyjnej władcą Skorpiona jest Mars – bóg wojny, agresji i konfliktu. Miejscami ulubionymi przez Skorpiona wszelkie miejsca zaniedbane, położone głęboko i miejsca życia skorpionów. Pomyślny dla Skorpionów są pluton oraz topaz, kolory zielony  i czerwony. W świecie zwierzęcym Skorpiony rządzą małymi dzikimi zwierzętami, przede wszystkim jadowitymi, wężami, skorpionami, insektami.

Przeciwieństwem Skorpiona jest znak Byka, a więc znak zodiaku osób, których przewodnim celem jest chęć posiadania dóbr materialnych i wszelkiej własności. Po prostu, innymi słowy, osoby urodzone w Byku chcą coś mieć., a to co posiądą szanują i nie oddadzą nawet, gdyby próbować im to odebrać siłą. Skorpiony natomiast nie dbają o stan posiadania, nie martwią się rzeczami doczesnymi. Mają zwykle jasno wytyczony cel, do którego dążą z poczuciem przeznaczenia.

Skorpion to znak jesienny, a więc pory roku zimnej i suchej. Sprzyja umiarkowanemu trybowi życia oraz spożywaniu ciepłych potraw i alkoholi. Skorpion w ciele ludzkim odpowiada za narządy płciowe i ich choroby. Wśród zodiakalnych Skorpionów znajdzie się wiele osób cierpiących na choroby układu moczowego. Pomyślny dzień dla Skorpiona to wtorek. Szczęśliwe cyfry to 2 oraz 4. Pomyślne dla Skorpionów regiony to w Polsce Mazowsze, a za granicą Ruś, Arabia, Katalonia. Szczęśliwe miasta to Cremona, Ferrara, Padwa i Walencja.

Cechy charakteru osób spod znaku Skorpiona

Zodiakalne Skorpiony to osoby nieustępliwe i wytrwałe, widziane przez innych jako osoby twarde i bardzo odporne psychicznie. Jednocześnie Skorpiony są bardzo emocjonalne, tak dalece, że targające nimi emocje mogą prowadzić do wyczerpania fizycznego i psychicznego. Dla świata Skorpion jest widziany jako osoba przyjemna i miła, uśmiechnięta i zrównoważona. Ale pod tą powłoką kryje się zwykle człowiek twardy, obdarzony niezwykle silną wolą oraz dążeniem do postawienia na swoim. Skorpiona cechuje skrytość intencji, ale nie fałszywość. Po prostu, Skorpiony strzegą przed światem swoje tajemnice, dokonania i myśli. Skorpiony mają zawiłe i złożone charaktery, przez co rzadko kiedy potrafią znaleźć zrozumienie w świecie zewnętrznym. Ich tok rozumowania jest na tyle zawiły, że zrozumiały jest wyłącznie przez nich samych.

Skorpiony bardzo łatwo i szybko potrafią osiągnąć wyznaczony cel. Poprzez swoją błyskotliwość i zręczność potrafią w mgnieniu oka znaleźć na poczekaniu wyjście z każdej opresji i sytuacji. Są elastyczne, nie trzymają się reguł, które w imię dotarcia do celu zmieniają w jednej krótkiej chwili. To sprawia, że Skorpiony są bardzo efektywne w swoich działaniach. Łatwo znajdują uznanie otoczenia, charyzmę i posłuch. Skorpion jest znakiem skrajności zachowań, charakterów i poglądów. Wśród nich można znaleźć największych nieudaczników i osobników najskuteczniejszych. Z jednej strony potrafią być mili i namiętni, z drugiej zaś zimni i pozbawieni jakiejkolwiek empatii. Potrafią bezwzględnie realizować swoje cele, nie licząc się z nikim i niczym. A w innych sytuacjach, nawet te same osoby, potrafią być ciepli, uczynni i dobroduszni. Jedno trzeba o Skorpionach powiedzieć, to ludzie pełni przeciwieństw w zachowaniach, myślach i postawach. Są bardzo niezależni. U większości Skorpionów niezależność wybija się na pierwsze miejsce, gotowi są poświęcić wiele w imię jej uzyskania.

W swoich działaniach Skorpiony mają dużo energii i zapału. Będąc przy tym wytrwałym, mają zazwyczaj niemal stuprocentową szansę na przemienienie swoich wysiłków w czyn i sukces. Jednak, Skorpiony powinny uważać, by nie marnotrawić swoich starań, na nie do końca właściwe cele, gdyż ich działania mogą stać się niekiedy destrukcyjne, dla otoczenia, a przede wszystkim dla nich samych. Skorpiony to ludzie o silnych korzeniach, głębokiej wiedzy i silnych podstawach swojego istnienia i działania. Nie SA powierzchowni. Dążą nieustannie do odkrycia głębszej prawdy o rzeczach i sprawach. Poświęcają się często religii.

Skorpion a praca

Skorpiony są pracowite i zaradne. Ich wewnętrzne cechy sprawiają , że mogą poszczycić się mianem jednych z najbardziej efektywnych znaków w Zodiaku. Niemal zawsze realizują postawione przez nimi zadania. Skorpiony nie boją się trudnych zadań, a wręcz traktują je jako wyzwanie. W swoich poczynaniach i działaniach pozbawione są wahań i wątpliwości. Wiedzą co robią. Trudno jest narzucić im swoją wolę. Skorpiony pracują dla pieniędzy, jeśli są odpowiednio wynagradzani, nie ma lepszych pracowników. Doskonale sprawdzają się jako handlowcy, zwłaszcza liderzy, policjanci i detektywi, lekarze chirurdzy, maklerzy giełdowi, żołnierze, tajni agenci, doradcy i psychologowie.

Skorpion – pieniądze, sprawy finansowe

Skorpiony mają szczęście do pieniędzy. Poprzez swój spryt, błyskotliwość i przebiegłość zarabianie pieniędzy przychodzi im z dużą łatwością. Dobrze radzą sobie w interesach. Dzięki temu, że są tajemniczy i nie dzielą się sukcesami, dużo osiągają. Zawsze są krok przed innymi, zwłaszcza konkurencją. Lubią rywalizować, więc czują się na tym polu bardzo dobrze. Skorpiony nie są rozrzutne, raczej oszczędzają niźli wydają na byle głupstwa. Doznawszy jakiejkolwiek porażki, nie przyznają się. Starają się szybko o takim czymś zapomnieć i  przekuć ją w sukces, także w przyszłości. Są praktyczni i skoncentrowani na celu do jakiego maja dotrzeć, więc wszystko potrafią przemienić w złoto, ale wytrwałą pracą.

Skorpion – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Skorpiona są zaborcze i wymagające. Nie idą na kompromis, trudno jest je zbyć byle czym. Wybierają mężczyznę silnego, pewnego siebie, który sprosta im w każdym wymiarze. W związkach nie znosi swobody, rozwiązłości i chłodu. Kocha silnie i angażuje siebie samą w to co robi. Oczekuje od mężczyzny tego samego. Nie należy oszukiwać w relacjach ze Skorpionkami. Maja tak silną umiejętność przenikania cudzych myśli, że w mig wykryją każdą nieuczciwość. Kobiety zawsze angażują się emocjonalnie w związek.

Mężczyźni spod znaku Skorpiona obdarzeni są niezwykłym magnetyzmem i charyzmatycznym usposobieniem. Żadna kobieta, którą sobie obiorą za cel nie oprze się Skorpionowi. Seks u Skorpionów leży na pierwszym miejscu. Mężczyźni są bardzo energetyczni i namiętni. Łatwo dają się uwieść. Ale są zaborczy, zazdrości i podejrzliwi. Nie łatwo jest wytrwać ze Skorpionem w trwałym związku, ale wielu Paniom się udaje i są bardzo zadowolone. Mężczyźni zawsze dominują, podporządkowują sobie kobietę, nie pozostawiając im żadnego pola na prywatność. Skorpiony są bardzo atrakcyjne i o tym wiedzą. A, że mają charakter, bezwzględnie to wykorzystują w każdej sytuacji.

Idealne związki  małżeńskie Skorpiony potrafią stworzyć z Rybami oraz Rakami, nieco trudniej będzie się Skorpionom układało z Koziorożcami i Pannami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Skorpiony będą miały z zodiakalnymi Lwami, Wodnikami, Wagami, Strzelcami i Skorpionami. Skorpiony nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Bliźniętami, Baranami, a przede wszystkim Bykami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj