Strzelec - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Strzelec

Znak Strzelca w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia. Osoby spod znaku Strzelca, to optymiści obdarzeni darem dostrzeżenia wszystkiego, co wokół nich się dzieje. To często wizjonerzy, twórcy nowych idei, trendów i wynalazków. Są zawsze otwarci na nowe wyzwania, poznawanie nowych światów i nowych ludzi. Odkrywcy, kochający wolność i podróże.

Strzelec to znak męski, południowy, raczej płodny, głośny, zmienny, dwucielesny i ludzki. Dzienny, wschodni. Żywiołem Strzelców jest ogień. Władcą Strzelca w horoskopie (ma swój domicyl w Strzelcu), zarówno w astrologii tradycyjnej jak i współczesnej jest Jowisz – bóg niebios, zwiastujący bogactwo i obfitość. Miejscami ulubionymi przez Strzelca są góry, ogrody i wszystkie miejsca wilgotne. Pomyślne dla Strzelca są cyna oraz turkus, kolory czerwony i odcienie żółtego. W świecie zwierzęcym Strzelec rządzi końmi.

Znakiem przeciwnym do Strzelca jest znak Bliźniąt, a więc znaku komunikacji, w szczególności w relacji jeden na jeden. Bliźnięta to osoby, które podkreślają swoją osobowość, swoją odrębność i swoje poglądy. Wręcz narzucają innym swój punkt widzenia. W tym zakresie są nawet nieco apodyktyczni. Strzelec ma zupełnie inne cele w życiu. Jest znakiem poszukiwania wyższej prawdy, religii i filozofii.

Strzelec to ostatni znak jesienny, a więc pory roku zimnej i suchej. Sprzyja umiarkowanemu trybowi życia oraz spożywaniu ciepłych potraw i alkoholi. Strzelec w ciele ludzkim odpowiada za biodra. Osoby spod tego znaku cierpią najczęściej na choroby stawów biodrowych i ud. Pomyślny dzień dla Strzelca to czwartek. Szczęśliwe cyfry to 5 oraz 7. Pomyślne dla Strzelców regiony to Hiszpania, Sycylia, Węgry, Dalmacja i Chorwacja, Czechy i Morawy. Natomiast pomyślne miasta to Wiedeń, Buda i Ołomuniec.

Cechy charakteru osób spod znaku Strzelca

Zodiakalni Strzelcy to osoby o pogodnym i optymistycznym usposobieniu, radosnym i żywym temperamencie. Wierzący we własne powodzenie i w to, że szczęście ich nigdy nie opuści. Strzelcom rzeczywiście w życiu towarzyszy szczęście. Co więcej jest ono zawsze wtedy, gdy jest potrzebne. Wszak ich patronem jest Jowisz, bóg wszelkiej obfitości. I tutaj zaczyna się pewna pułapka, na którą uważać trzeba. Obfitość jaką obdarza Jowisz może być tak samo dobroczynna, jak i zgubna. Przecież znanych jest wiele przypadków jak nadmierne bogactwo może prowadzić do zguby. Nieszczęśliwych wypadków. Niezadowolenia. Czasami więc, lepiej wystrzegać się zbędnego przepychu.

Strzelcy to ludzie pełni entuzjazmu, ambicji i życiowej energii. Nie zrażają się potknięciami i przeciwnościami losu. Szybko o wszystkich złych chwilach zapominają. Przechodzą do nowych wyzwań i zajęć, realizują nowe pomysły i idee. To znak nieustannego poszukiwania nowych wrażeń i nowych wyzwań. Strzelec to znak wolności i ogromnej niezależności. Wewnętrznego niepokoju, twórczego i poznawczego. Nie sposób ograniczyć Strzelca, nałożyć kajdany, reguły i nakazy. Strzelec nigdy nie będzie trwał w takiej sytuacji i czym prędzej z niej się wyswobodzi. Dla odrobiny wolności gotów jest porzucić wszystko co zdobył, zacząć nowe życie. Najlepiej gdzieś w zupełnie nowej scenerii i nowym otoczeniu. Wolność u Strzelców jest motorem wszystkich innych działań.

Zodiakalny Strzelec jest ufny i otwarty. Prostolinijny. Szczerze pomoże i wesprze przyjaciela. To doskonały kompan do towarzystwa. Jego jowialność jest niezastąpiona. Pogodne usposobienie i poczucie humoru, zabawność i dystans do siebie sprawiają, że ludzie chętnie spędzają czas ze Strzelcami. Są duszami towarzystwa. Poczucie wolności jakie prezentuje Strzelec udziela się również współtowarzyszom. Strzelec daje innych, niejako w darze wraz ze swoją osobą, swoje zamiłowanie wolności. Przy tym, jest zdania, że każdemu należy się wolność. Nie jest więc zaborczy lub zazdrosny. Zodiakalny Strzelec nie wtrąca się w cudze sprawy, uznając, że każdy ma prawo do samostanowienia o sobie. Ale, przy tym, każdego wysłucha, służąc radą i pomocą. Zodiakalny Strzelec daje się lubić, jak żaden inny znak w Zodiaku.

Osoby urodzone w Strzelcu są przeważnie ponadprzeciętnie wykształcone, wszechstronne, przejawiające zainteresowania w wielu dziedzinach. Często są to dziedziny bardzo odległe od siebie. To urodzeni spryciarze o błyskotliwym umyśle. Energiczni i aktywni. Strzelec ma tak dużo w sobie witalności, że potrafi interesować się i angażować w wiele dziedzin naraz. To powoduje, że nie zawsze Strzelcom wszystko się udaje. Po prostu, ciekawość świata i wewnętrzny niepokój sprawiają, że porzucają to co w danej chwili robią na rzecz nowych wyzwań. Strzelcom brak wytrwałości i cierpliwości.

Strzelec a praca

Strzelec nie znosi monotonii i nudy, również w pracy. Nieustannie snuje plany na niecodzienną karierę, podbój nowych miejsc, zapoznania nowych ludzi. Codzienna zwykła praca nie jest dla Strzelca, porzuci ją taka szybko, jak szybko ją podjął. Strzelec nienawidzi zajmować się drobiazgami. To raczej wizjoner, twórca nowych idei, planów i teorii. Jednocześnie są osobami, które w pracy są obowiązkowe i sumienne, szczególnie, gdy zadowolone są z wynagrodzenia. Osoby spod znaku Strzelca przejawiają duże zainteresowanie sprawami filozofii, religii i głębszego poznania rzeczywistości. Przyczyn powstania ludzkości. Odpowiednimi zawodami dla Strzelców są zawody takie jak lekarz, handlowiec, podróżnik, przewodnik wycieczek, wykładowca akademicki, prezenter, dziennikarz, dyrektor, prawnik i duchowny.

Strzelec – pieniądze, sprawy finansowe

Strzelec jest przeważnie rozrzutny i ekstrawagancki, więc utrzymanie pieniędzy przychodzi mu z trudem. Niemniej, tak jak w większości spraw, z łatwością przychodzi Strzelcowi zarabianie pieniędzy. I to zwykle są duże, ponadprzeciętne, pieniądze. Jowisz w tym przypadku obdarza Strzelca obfitością. Strzelec ma smykałkę do interesów. Poprzez swój spryt i dużą wyobraźnię potrafi w każdej sytuacji znaleźć pole dla siebie i zarobić. Strzelec należy do ludzi uczciwych, więc nikogo nie chce skrzywdzić lub oszukać. Warto z nim robić z nim interesy.

Strzelec – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Strzelca przyciągają mężczyzn przede wszystkim swoim poczuciem humoru i żywym otwartym usposobieniem. Tak jak każdy znak ognisty, kobiety są namiętne i zmysłowe. Chcą jednak dużo swobody i wolności. Nie każdemu mężczyźnie może się to podobać. Na szczęście odwzajemniają się tym samym i dają swoim kochankom lub partnerom także dużo swobody. Nie można liczyć też na to, że kobieta spod znaku Strzelca będzie dozgonnie trwała przy swoim partnerze. Jeśli w związku nie będzie czuła się właściwie, odejdzie i poszuka sobie innego partnera. Kobieta lubi seks, więc może czasami się zapomnieć i wchodzić w krótkie, acz namiętne romanse.

Mężczyzna spod znaku Strzelca to urodzony myśliwy, nieustannie poluje na kobiety. Jest niestrudzony, więc nie można liczyć na jego wierność. Miłość dla Strzelca jest przygodą, ulotna chwilą, kobieta zdobyczą. Żywy temperament, piękna aparycja i pogodne usposobienie sprawiają, że niewiele kobiet potrafi oprzeć się zalotom tego skądinąd łucznika ze strzałą Amora. Strzelec to raczej kiepski materiał na męża, ale za to doskonały kochanek. Hojny i szczodry. Gdy kocha, gotów jest zrobić dla kobiety bardzo dużo.

Strzelec stworzy idealny związek lub małżeństwo z Lwem i Baranem. Nieco gorzej będzie mu się układało z Wodnikami i Wagami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Strzelec będzie miał z zodiakalnymi Rybami, Pannami, Skorpionami, Koziorożcami i innymi Strzelcami. Osoby spod znaku Strzelca nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Rakami, Bykami, a przede wszystkim Bliźniętami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj