Waga - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Waga

Znak Wagi w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 23 września a 22 października. Wagi odznaczają się pośród innych znaków niespotykanym zniewalającym urokiem, a ich działania skierowane są na osiągnięcie we wszystkim równowagi. Chęć równoważenia wszystkiego prowadzi zodiakalne Wagi w stronę dużego niezdecydowania, co może wszystkich wokoło irytować.

WAGA to znak męski, południowy, raczej płodny, głośny, ruchomy inaczej zwany kardynalnym, jednocielesny, ludzki i prosto wschodzący. Dzienny, wschodni, równonocny. Żywiołem Wag jest powietrze. Władcą Wagi w horoskopie jest (ma swój domicyl w Wadze), zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej Wenus – bogini urody, piękna i miłości. Miejscami ulubionymi przez Wagę są wszelkie miejsca polowań, miejsca opuszczone, piaszczyste, szczyty gór i ziemie uprawne żyzne. Ze znakiem Wagi doskonale współgra miedź i opal. Smak słodki. Pomyślny kolor dla Wagi to zielony oraz odcienie niebieskiego. W świecie zwierzęcym Waga sprawuje władztwo nad wężami i jaszczurkami. Przeciwieństwem Wagi jest znak Barana, a więc znak zodiaku osób ukierunkowanych na siebie, samolubnych, ale też energicznych i aktywnych. Waga szuka natomiast szczęścia w związkach z innymi, w małżeństwie lub partnerstwie.

Waga to znak jesienny, a więc pory roku zimnej i suchej. Sprzyja osobom prowadzącym umiarkowany tryb życia. Waga w ciele ludzkim odpowiada za dół pleców, nerki, jelita, biodra, kość łonową i kości kończyn dolnych. Osoby urodzone w Wadze mogą spodziewać się dolegliwości wyżej wymienionych części ciała, a przede wszystkim bóle w krzyżu i lędźwiach. Pomyślny dzień dla Wagi to piątek. Szczęśliwe cyfry to 6 oraz 9. Pomyślne dla Wagi regiony to Indie, Libia, Toskania, Egipt, Etiopia, Birma, Chiny, Tybet, Japonia oraz Argentyna. Natomiast miasta to Alzacja, Norymbergia i położone na terenie Austrii.

Cechy charakteru osób spod znaku Wagi

Zodiakalne Wagi to osoby pogodne, pełne uroku i wdzięku. Wyrozumiałe oraz dążące do zgody i porozumienia. Są magnetyczne. Lubią słuchać i są towarzyskie, a przede wszystkim uwielbiają dobrze się bawić. Są zabawne i dowcipne, z dużym zacięciem artystycznym. Z takimi osobami chętnie się przebywa, a także, ma się wrażenie, że jest się przez Wagi docenianym i odpowiednio traktowanym. Wagi oczekują od innych, że będą podziwiane i wynoszone na piedestał. Są narcystyczne i egocentryczne. Lubią luksus i zbytki, otaczają się pięknymi i drogimi rzeczami. Kochają wszystko to co można za odpowiednią sumę pieniędzy kupić. Kochają również siebie. To przeradza się niekiedy w próżność. Wszelkie związki są powołaniem i przesłaniem życia Wag. Waga, jak żaden inny znak zodiaku, szybko traci równowagę i grunt pod nogami, gdy musi być sama lub zrobić coś samodzielnie. To ją przerasta i popada w panikę.

Waga jest najszczęśliwszą osobą na świecie, gdy ma wokół siebie wiele osób chętnych do pomocy i współpracy, gdy wszystko wokół niej jest poukładane i uporządkowane. Nade wszystko Waga ceni sobie spokój i pozbawione nagłych zakrętów i zmian życie. Poszukuje aprobaty i miłości, mimo, że nie widać tego patrząc na zodiakalne Wagi. Pod ciepłą i towarzyską maską kryje się poczucie lęku i opuszczenia. Tłumaczy to, dlaczego Wagi tak mocno zabiegają względy innych ludzi. Biorą na siebie zbyt dużo cudzej pracy i obowiązków, ale też problemów i kłopotów. Wynikające z chęci uzyskania aprobaty zabiegi Wag sprawiają, że życie je niekiedy przytłacza. Wagi posiadają wyjątkowe poczucie sprawiedliwości. Gotowe są walczyć do upadłego, jeśli w ich mniemaniu dzieje się jakakolwiek niesprawiedliwość, zwłaszcza, gdy dotyczy to ich samych.

Do negatywnych cech Wag należy przypisać dużą niefrasobliwość w działaniu. Sprawia ona, że nie uzyskują one tego co by chciały, a przede wszystkim tego co by mogły uzyskać. Inną przyczyną niepowodzeń Wag jest ich niepewność i niezdecydowanie. Chciałyby wszystkich jednakowo dobrze zaspokoić i dać z siebie wszystko wszystkim to co najlepsze. Ale wiadomo, że tak się nie da. Wagi balansują cały czas na krawędzi, wyważają, kalkulują zyski i straty, zalety i wady wszelkich swoich działań. A w końcu nie wiedzą co mają zrobić, jak postąpić. To wprowadza je we frustrację, niezadowolenie, poczucie niespełnienia, braku czegoś lub kogoś. Takie ciągłe balansowanie wykańcza Wagi psychicznie.

Jedynie w sytuacjach konfliktowych lub kryzysowych wagi odzyskują pełnie odwagi i decyzyjności. Czują się wówczas w swoim żywiole. Zdarza się, że Wagi na skutek ciągłego wyważania odmiennych aspektów wszelkich spraw, pozbawione decyzyjności, decydują się na wywołanie konfliktu czy kryzysu. Odzyskują wówczas równowagę i mogą zrobić krok w przód. Będąc dalece egocentryczne, by uzyskać swoje cele, posuwają się nawet do tego, że korzystając ze swojego aktorstwa, odgrywają przed otoczeniem dramatyczną rolę lub ten sam cel starają się osiągnąć manipulacją.

Waga a praca

Osoby spod znaku Wagi obdarzone są ponadprzeciętnym intelektem, co sprawia, że dobrze radzą sobie niemal we wszystkich dziedzinach. Zawody artystyczne przypadają Wagom do gustu i poprzez swoją pracowitość zodiakalne Wagi potrafią na tym polu osiągnąć duże sukcesy. Doskonale będą też czuły się we wszelkich zawodach, które wymagają pomysłów, nowych inicjatyw, podróży i poznawania ludzi. Jedno, co trzeba podkreślić, zodiakalne Wagi, najlepiej spiszą się w działaniach i pracach zespołowych, grupowych. Nie są karierowiczami. Nie zabiegają o stanowiska. Po prostu, za specjalnie Wagom nie zależy na zdobyciu w pracy uznania, czy zaszczytów. Nie dbają o to. Nie lubią ciężkiej pracy i wizji, że muszą wytężyć się w pracy. Do zawodów, w których Wagi dobrze będą się czuły to różnego rodzaju architekci lub projektanci wnętrz, ogrodów, budynków, nowych technologii. Projektanci mody, fryzjerzy i wizażyści. Rzecznicy prasowi, dyplomaci, prawnicy i sędziowie.

Waga – pieniądze, sprawy finansowe

Wagi mają głowę do pieniędzy. Potrafią szybko znaleźć obszar, w którym mogą dobrze zarobić. Ale, pieniądze stanowią dla Wag środek do luksusu, który pożądają. Zatem, nie pieniądze, same w sobie, są celem dla zodiakalnych Wag, ale to, co za nie mogą kupić. A pomysłów Wagom nie brakuje. Niestety bywają rozrzutne i tak szybko jak zarobiły pieniądze, tak szybko je wydają. Niemniej, Wagi starają się być racjonalne i nie żyć ponad to co mają, ale odłożonej gotówki na przyszłość raczej nie posiadają. Na szczęście kredytów się boją, więc ich nie zaciągają. Kochają i w tej materii spokój.

Waga – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Wagi uwielbia uwodzenie mężczyzn, czyniąc z tego niemal sztukę. W młodości skłonna jest mieć wiele przelotnych romansów, zmieniając co chwilę swych adoratorów. Waga nie hołduje uciechom cielesnym, postrzegając seks za coś raczej niepożądanego, odrażającego. Waga kocha piękno, piękne otoczenie, zaloty i romantyczne uniesienia. Każdy kto stworzy odpowiednie warunki otoczenia do miłości sprawi, że pani Waga dozna niemal romantycznej egzaltacji. Wagi nie znoszą wulgaryzmu, prostoty. Z biegiem czasu, Waga skłania się ku stałemu i trwałemu związkowi.

Mężczyźni spod znaku Wagi mają dużo osobistego uroku, wyrozumiałości i zrozumienia oczekiwań kobiety. To sprawia, że mężczyźni spod znaku Wagi są obiektem pożądania wielu pań. Jak spod żadnego innego znaku, mężczyźni urodzeni w Wadze, pielęgnują i troszczą się o związek, który tworzą. Pragną dobrze rozumianego partnerstwa, stabilności i perspektywy stałości na przyszłość. Nie interesują ich przelotne romanse. Oczekują partnerki wyrozumiałej, która będzie potrafiła docenić w panu wadze to co ma on do zaoferowania kobiecie. W związkach dąży do równowagi i poszanowania stron. Będzie tak długo szukał, aż znajdzie partnerkę idealną.

Idealne związki  małżeńskie Wagi potrafią stworzyć ze Bliźniętami i Wodnikami, nieco trudniej będzie się Wagom układało ze Strzelcami i Lwami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Wagi będą miały z zodiakalnymi Koziorożcami, Rakami, Pannami, Skorpionami, i Wagami. Wagi nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Bykami, Rybami , a przede wszystkim Baranami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj