Bliźnięta - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Bliźnięta

Znak Bliźniąt w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 21 maja a 20 czerwca. Jak żaden inny znak Bliźnięta nastawione są na współpracę, komunikację, werbalność, wynikające zapewne z natury dwoistości tego znaku. Myślenie jest natomiast przewodnią naturą postępowania osób urodzonych w Bliźniętach. To osoby wszechstronne, intelektualnie swobodne, ciekawe życia i nowych wyzwań. Doskonale dostosowujące się do rzeczywistości, akceptujące zmiany.

BYK to znak męski, północny, jałowy - niepłodny, głośny, krzywo wschodzący, zmienny, dwucielesny i uskrzydlony. Dzienny, wschodni. Żywiołem Bliźniąt jest powietrze. Władcą Bliźniąt w horoskopie jest, zarówno w astrologii współczesnej, jak i w astrologii tradycyjnej, Merkury – posłaniec starożytnych bogów. Bliźnięta włada miejscami nasłonecznionymi i wysoko położonymi, miejscami nauki i dyskusji oraz miejscami, w których poluje się na ptactwo. Ze znakiem Bliźniąt doskonale współgra rtęć i agat,  drzewa żółte i wysokie. Smak słodki. Szczęśliwy kolor dla Bliźniąt to żółty, sprawiający wrażenie nowości i świeżości. Blask, jaskrawość. W świecie zwierzęcym Bliźnięta sprawują władztwo nad ptakami, małpami i ludźmi.

Przeciwieństwem Bliźniąt jest Strzelec, znak ludzi poszukujących szerszego kontekstu otaczającej nas rzeczywistości. Strzelec, to zwykle indywidualista, kształtowany poprzez opinie wyrażane o nim przez innych, unikający osobistego zaangażowania. A więc, po przeciwnej stronie mamy osoby próbujące narzucić swój tok rozumowania, angażujące się w to co się wokół nich dzieje, komunikatywne, ekspresyjne – Bliźnięta.

Bliźnięta to znak wiosenny, a więc pory roku gorącej i wilgotnej. Sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Bliźnięta w ciele ludzkim odpowiadają za płuca, łopatki i całe kończyny górne. Osoby urodzone w Bliźniętach podatne są na urazy kończyn górnych, ich nadwyrężenia i skaleczenia oraz na dolegliwości oddechowe. Pomyślny dzień dla Bliźniąt to środa. Szczęśliwe cyfry to 5 oraz 9. Pomyślne dla Bliźniąt Państwa to Armenia, Egipt, Lombardia, Anglia i Flandria, USA. Natomiast pomyślne miasta to Nysa w Polsce, Paryż, Londyn, San Francisco, Liguria, Trydent, Melbourne i Wersal.

Cechy charakteru osób spod znaku Bliźniąt

Zodiakalne Bliźnięta to osoby wszechstronne intelektualnie i manualnie. Myślące i inteligentne. Dążące do nieustannego podkreślania swojej osobowości, nieugięte na drodze narzucania swojego zdania i woli innym ludziom. Bliźnięta, będące znakiem komunikacji, sprawiają , że osoby urodzone w okresie obowiązywania tego znaku są komunikatywne, łatwo wyrażają swoje myśli, są szybcy w myśleniu, odznaczają się kreatywnością i niezliczoną ilością pomysłów. Natura obdarza je darem przekonywania do swoich pomysłów i idei.

Dwoistość natury Bliźniąt powoduje, że osoby spod tego znaku trudno jest zaspokoić. Są w ciągłym ruchu, niespokojne, a jeśli coś chcą to zazwyczaj podwójnie, więcej od innych. To dotyczy zarówno, stanu posiadania, kariery, ale też i miłosnych podbojów. Bliźnięta nie sposób zaspokoić jednym kochankiem, muszą mieć od razu dwóch. To poszukiwacze nowych wyzwań, pomysłów i doświadczeń. Gdy powiewa monotonią i nudą, to Bliźnięta opuszczają takie miejsca lub towarzystwa. Potrzebują urozmaicenia.

Bliźnięta to osoby wyróżniające się z otoczenia, towarzyskie, uczynne, dowcipne i zabawne. Niestety plotkarze i osoby dość powierzchowne. Próbujące być w towarzystwie autorytarne. Niemniej, Bliźnięta są przyjacielskie, szczere i oddane drugiej osobie. To mistrzowie pierwszego wrażenia. Jak żaden inny znak potrafi bez większego problemu wywołać w drugiej osobie taki błysk w oku, że niemal każdy stwierdzi, że tak inteligentnej osoby w życiu nie spotkał. Osoby spod tego znaku mają zwykle niezliczoną liczbę sympatyków i wielbicieli, fanów, a przede wszystkim fanek.

Osoby urodzone w znaku Bliźniąt bardzo łatwo nawiązują kontakty, przy czym często są to kontakty wśród wpływowych ludzi. Ale nie tylko korzystają na tym Bliźnięta, bowiem ich urok, zabawność, towarzyskość i interesująca osobowość sprawiają, że korzystają na tym również ich interlokutorzy. Bliźnięta wyróżniają się spośród innych znaków tym, że potrafią bardzo szybko myśleć i analizować, dzięki czemu potrafią wykorzystać wiele natrafiających się okazji, zarówno towarzyskich jak i życiowych.

Bliźnięta a praca

Osoby spod znaku Bliźniąt nie znoszą monotonii w pracy, nudy i powtarzania na okrągło tych samych czynności. Na pewno praca i kariera nie stanowią dla Bliźniąt kwintesencji życia. Wszystko w swoim czasie i w określonych warunkach. Trudno jest powiedzieć, że pchają się do awansów, raczej ich unikają. Bliźnięta lubią pracę zespołową, zmienną i wymagającą od nich trochę myślenia. Są lubiani i chętnie wszyscy z nimi współpracują. Osoby z tego znaku nie znoszą brutalności i rywalizacji. To pozostawiają innym. Doskonale radzą sobie jako równego rodzaju lektorzy, politycy, dziennikarze. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie trzeba dużo mówić, przemawiać, być w ciągłym ruchu. Od techniki raczej uciekają, zbyt jest to skomplikowane dla nich, musiałyby się nieco więcej wysilić i poświęcić na to czas. A to by im przysłoniło inne ważne i interesujące sprawy. Bliźnięta mają także smykałkę do handlu i ekonomii, lubią dużo podróżować. Giełda i obrót pieniędzmi są ich żywiołem. Często Bliźniętom trudno jest skoncentrować się na jednym zadaniu, są chaotyczne i trwonią dużo energii i sił na mniej istotne rzeczy.

Bliźnięta – pieniądze, sprawy finansowe

Na swoje pasje urodzeni w znaku Bliźniąt nie szczędzą pieniędzy, wydając je niekiedy bez namysłu. W zasadzie, mimo, że Bliźnięta potrafią zarobić pieniądze, zawsze mają ich mało. Muszą zabiegać o nie i się troszczyć. Trzeba podkreślić, że doskonale radzą sobie w finansach i inwestycjach, to główną ich bolączką są nieprzemyślane wydatki. Przy tym są hojne i  nieco rozrzutne. Są szczodre dla krewnych, ale niechętnie pożyczają komukolwiek pieniądze. Same też nie za bardzo lubią pożyczać. Bliźnięta nie są materialistami.

Bliźnięta – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Bliźniąt mają naturą dwoistą, z jednej strony chcą by o nie zabiegać, troszczyć się, nadskakiwać. Z drugiej zaś strony kobiety chcą szaleć, bawić się i używać życia. Poszukuje wyzwań i nowości. To sprawia, że ich partnerzy są zdezorientowani, nie za bardzo potrafią ułożyć sobie z Bliźniętami związek. Lubią kokietować, podrywać oraz oczarowywać mężczyzn. Kobiety przywdziewają wiele masek, stwarzają pozory. Ale, gdy kobieta spod znaku Bliźniąt naprawdę zakocha się, wyłania się z niej obraz piękna, solidna, troskliwa i opiekuńcza żona.

Mężczyźni spod znaku Bliźniąt to szczodrzy, towarzyscy i zabawni randkowicze. Będąc kobietą, nie sposób się nudzić przy Bliźniaku. Czarujący urok, żywy temperament oraz wyobraźnia sprawiają, że kobiety lgną do takich mężczyzn. Ale, jest jeden minus kontaktów z mężczyznami spod znaku Bliźniąt, trudno ich usidlić i posiąść na stałe. Nie da rady. Zatem, partnerki w życiu Bliźniąt często się zmieniają. Także, gdy kobieta zbyt poważnie traktuje miłość i związki wystraszy mężczyznę Bliźniaka tak, że gotów jest on uciec z najlepszej randki.

Idealne związki  małżeńskie Bliźnięta potrafią stworzyć z Wodnikami i Wagami, nieco trudniej będzie się Bliźniętom układało z Lwami i Baranami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Bliźnięta będą miały z zodiakalnymi Bykami, Rakami, Rybami, Bliźniętami i Pannami. Bliźnięta nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Koziorożcami i Skorpionami a przede wszystkim Strzelcami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj