Wodnik - Horoskop Urodzeniowy

Znak zodiaku Wodnik

Znak Wodnika w Zodiaku

W Zodiaku, to osoby urodzone pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego. Wodnik jest znakiem życzliwości, przyszłości i niecodziennych pomysłów. Często jest tak, że Wodnik dokonuje zmian dla samych zmian, poszukuje oryginalności i odrębności. Chce dużo wiedzieć na każdy temat, edukować się. Ma nieszablonowe pomysły. Odmienność jest motorem działania i wszelkich poczynań Wodnika. Jak żaden inny znak w zodiaku Wodnik ma pragnienie wyróżnienia się z otoczenia, najintensywniej zaś żyje w swoim umyśle i w nim jest centrum jego życia.

Wodnik to znak męski, południowy, raczej płodny, głośny, stały, jednocielesny i ludzki. Dzienny, wschodni. Żywiołem Wodników jest powietrze. Władcą Wodnika w horoskopie (ma swój domicyl w Wodniku), w astrologii tradycyjnej Saturn – bóg żniw. Saturn, to wielki malefik, oznacza przeszkody i ograniczenia. Ale jednocześnie wynagradza pracowitość, rzetelność, dyscyplinę i odpowiedzialność. Innymi słowy, żniwa to czas zbiorów tego co zostało zasiane. Natomiast w astrologii współczesnej władcą Wodnika jest Uran. To starożytny bóg nieba, władca wszechświata. Uran jest symbolem zamętu, rewolucji, zmian i niekonwencjonalności.

Wodnik włada winnicami, związanymi z wodą i rzekami. Z Wodnikiem doskonale współgra uran oraz ametyst, kolory od cytrynowego do zielonego, smak słodki. Pomyślny dzień tygodnia dla Wodnika to środa, cyfry 1 i 7. Wodnik sprawuje władztwo nad szkaradnymi zwierzętami, przede wszystkim wielkimi ptakami.

Znakiem przeciwnym do Wodnika jest znak Lwa, a więc znaku poszukiwania osobistego spełnienia w przyjemnościach, uciechach i miłosnych uniesieniach. Życia w blasku towarzystwa. Wodnik zaś, to znak marzeń i przyjaźni. Idealizmu, rewolucjonizmu i zwykłej ludzkiej życzliwości. Wodnik to znak zimowy, a więc pory zimnej i wilgotnej. Osobom spod tego znaku zaleca się pożywienie suche i gorące, zażywanie lekarstw i ewentualnie zabiegi upuszczania krwi ( w starożytności). W ciele ludzkim Wodnik odpowiada za golenie i piszczele, stawy i drobne kostki. Osoby spod znaku Wodnika najczęściej będą odczuwać dolegliwości stawów, tętnic w nogach, miażdżyca. Podatni są na zwichnięcia i skręcenia. Pomyślne dla Wodnika regiony to Persja, Dacja, Szwecja, Norwegia, położona w górach część Indii oraz Litwa. Natomiast pomyślne miasta to Jerozolima i Trydent.

Cechy charakteru osób spod znaku Wodnika

Osoby urodzone w Wodniku są postępowe, tolerancyjne i liberalne. Asertywne i niezależne. Wśród Wodników można znaleźć wielu wizjonerów, przywódców, prezesów firm, artystów, którzy swoimi wizjami wytyczają kierunek dużym grupom ludzi. Wodnik jest komunikatywny i inteligentny. Analityczny. Intelektualnie Wodnik jest bardzo niezależny. Stały w swoich opiniach i poglądach. Niekonwencjonalność i oryginalność Wodników przejawia się przede wszystkim w braku elastyczności. Jeśli na coś się zdecydują, będą tego bronić tak długo, aż wszyscy zaakceptują to co chce Wodnik. Postawi na swoim by podkreślić swoją nieszablonowość i oryginalność. Wodnik będzie więc robił rzeczy, o których inni nawet nie zamarzą. Uwielbia więc podróże w egzotyczne lub niedostępne miejsca, jedzenie, które na sam widok może innych przerażać lub egzaltować.

Wodnik jest mądry, często dobrze wykształcony. Uczciwy i prawdomówny. Racjonalny, a jednocześnie wyróżnia się otwartością umysłu i szerokim horyzontem myślowym. Wodnik nie ogranicza się w swoich poglądach, chce poznawać wszystko co jest tylko możliwe. Najczęściej mówi to co myśli, nie wszystkim musi się to podobać. Nie idzie na kompromis, uważając go za coś niekorzystnego. Wodnik jest znakiem życzliwości, jest towarzyski i przyjacielski, zabawny i dowcipny. Potrafi jednak izolować się od towarzystwa, ale też od problemów. Może zdarzać się, że przed problemami zamyka się w sobie lub chowa się przed światem. Wodnik nie znosi jednak nudy i szybko znajduje sobie nowe pole do działania. Lubi zmiany i wartki tryb życia. Szybko znajduje przyjaciół.

Wodnik znajduje swoje spełnienie, gdy będzie mógł robić coś co jest ważne i istotne. Gdy będzie czuł, że coś od niego zależy. Przy tym pragnie wszystkich zadowolić tak, by zaznali oni szczęścia. Wodnik interesuje się bieżącymi sprawami, nie buja w obłokach, nie rozmyśla, nie rozpacza, bierze życie takim jakie jest. Interesuje się polityką, śledzi najnowsze wydarzenia. Wodnik jest w wielu sytuacjach buntownikiem, ma skłonność do utopijnych pomysłów i idei. Nie ufa emocjom, intuicji. Stara się wszystko racjonalizować i działać w oparciu o głębokie analizy.  Niekiedy jednak, nie zawsze ma rację. Bywaja uparci i apodyktyczni. Ale z drugiej strony, poprzez swoją wyrozumiałość, racjonalizm i ogólną życzliwość do wszystkich Wodnik doskonale realizuje się w życiu i znajduje szerokie poparcie dla swoich idei.

Wodnik a praca

Wodnik z zasady nie lubi ciężkiej pracy. W mieszance z tym, że Wodnik jest doskonałym inkubatorem pomysłów, prędzej wynajdzie coś nowatorskiego, niźli miał się zaharować. W pracy jest kreatywnym indywidualistą. Boi się nudy. Nie jest typem karierowicza, zaspokoi się każdą posadą. Nie będzie grymasił. Wodnik w pracy bacznie obserwuje swoich współpracowników. Poprzez swój racjonalizm i wyczucie sytuacji udaje się mu wyjść z niejednej opresji. Wodnicy należą do typu pracowników odpowiedzialnych i sumiennych, rzadko się zdarza by zawiedli pokładane w nich nadzieje. Poradzą sobie w niemal każdej sytuacji. Zawody, w których Wodnik będzie dobrze się czuł to doradca, konsultant, polityk, wynalazca, inżynier, pilot, ekonomista i socjolog.

Wodnik – pieniądze, sprawy finansowe

Wodnik, choć ma w sobie zdolność przyciągania pieniędzy, to jednak nie przywiązuje do nich zbyt dużej uwagi. Lubi je mieć, by zapewnić sobie właściwy byt. Ma wiele pomysłów na wydawanie pieniędzy. Lubi korzystać z życia. Wodnik należy do ludzi hojnych i bezinteresownych. Dobrze, gdy uda mu się odłożyć jakąś sumę pieniędzy, wówczas życie staje się dla Wodnika mniej nerwowe, a on sam czuje się wtedy doskonale.

Wodnik – miłość, uczucia, seks, małżeństwo

Kobiety spod znaku Wodnika są niezwykle urocze i czarujące. Dodadzą wdzięku każdemu mężczyźnie. Jest ciepła, uczuciowa i sympatyczna. Potrafi się troszczyć o swojego wybranka, dogadzać mu. Nie lubi monotonii i nudy, także w łóżku, więc nie sposób nudzić się z zodiakalną Wodniczką, o ile potrafi się jej dotrzymać kroku.  W przeciwnym razie, mężczyzna może mieć wrażenie osamotnienia, chłodu ze strony partnerki. Wodniczki pochłonięte są własnymi projektami i pomysłami, ich realizacją, więc jeśli niepodzielni się jej pasji, trudno może być znaleźć wspólny obszar życia. Kobieta urodzona w Wodniku, jeśli pokocha swojego partnera to jest wobec niego lojalna, wierna i stała w uczuciach.

Mężczyzna spod znaku Wodnika szybko się zakochuje, i to wyłącznym jest warunkiem rozpoczęcia jakiegokolwiek związku. Bez miłości ani rusz. Nie interesuje go cielesność, dla samej tylko cielesności. Wodnik nie jest stały w związkach, nie przywiązuje do ich trwałości szczególnej wagi. Wyznaje zasadę, jak nie ta to będzie następna. Ale nie ma wielu partnerek w jednym czasie. Gdy jest z jedną to jest jej wierny. Nie robi skoków w bok. Mężczyzna Wodnik nie kłamie i nie kręci, nie udaje tego kim nie jest. Jest prawdomówny i szczery. Wodnik kocha wolność, ale też nie skąpi wolności drugiej stronie. Można przy nim czuć się niezależnie i swobodnie, nie zrazi go to i nie urazi.

Wodnik stworzy idealny związek lub małżeństwo z Bliźniętami i Wagą. Nieco gorzej będzie mu się układało ze Strzelcami i Baranami, ale na pewno udanie. Trudności z utrzymaniem związków małżeńskich, czy partnerskich, Wodnik będzie miał z zodiakalnymi Skorpionami, Bykami, Rybami, Koziorożcami i Wodnikami. Zodiakalne Wodniki nie powinny wiązać się w relacje małżeńskie oraz partnerskie z zodiakalnymi Rakami, Pannami, a przede wszystkim Lwami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sobie poznaj swój indywidualny horoskop urodzeniowy - kliknij tutaj